ساخت سایت تبلیغات محصول

ساخت سایت تبلیغات محصول

ایجاد یک تبلیغ برای یک محصول جدید برای ایجاد آگاهی و اولویت برای آن محصول بسیار مهم است. هنگام ایجاد آگاهی، کسب‌وکارها معمولاً از رسانه‌های جمعی سنتی تلویزیون، روزنامه، رادیو، بیلبوردها استفاده می‌کنند تا این کلمه را در سریع‌ترین زمان ممکن به مخاطبان زیادی برسانند. ساخت سایت تبلیغات محصول و بازاریابی اینترنتی نیز به روشی موثر برای تبلیغ یک محصول جدید تبدیل شده است.

مراحل ساخت سایت تبلیغات محصول

در ساخت سایت تبلیغات محصول نکاتی وجود دارد که دانستن این نکات ضروری است.در ادامه این نکات را بررسی می کنیم.

1.اولین مرحله ی ساخت سایت تبلیغات محصول انتخاب مخاطب هدف

هنگام ساخت سایت تبلیغات محصول و یک تبلیغ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه مخاطبی برای آن تبلیغ می‌سازید. بازار مناسب را هدف قرار دهید و مشتریانی را خواهید یافت که به طور طبیعی تمایل دارند با برند و محصول شما درگیر شوند.

یکی از راه‌های کمک به تبلیغ شما برای یافتن مخاطب مناسب این است که مشخص کنید چه کسانی را می‌خواهید با پیام‌های خود، هدف قرار دهید، که به شما کمک می‌کند بهترین پیام‌رسانی را ترکیب کنید و بهترین پلتفرم تبلیغاتی را انتخاب کنید. این باید بر اساس شخصیت های خریدار شما باشد. نمایش های نیمه تخیلی از مشتری ایده آل شما بر اساس تحقیقات بازار و داده های واقعی در مورد مشتریان فعلی شما.

2.تحقیقات بازاریابی انجام دهید

تحقیقات بازاریابی بخش مهمی از ساخت سایت تبلیغات محصول است. تحقیقات بازاریابی با استفاده از شخصیت خریدار می تواند به سوالات کلیدی در مورد بازار هدف شما پاسخ دهد، مانند:

 • آن ها چند ساله هستند؟
 • آنها بیشتر وقت خود را صرف چه کاری می کنند؟
 • در صورت وجود از چه پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟
 • آیا آنها در مناطق حومه شهر، شهری یا روستایی زندگی می کنند؟

دانستن اطلاعات بالا در مورد مخاطبان هدف می تواند به شما کمک کند به سؤالاتی مانند تلویزیون یا YouTube ؟ اینستاگرام یا لینکدین؟ بیلبورد یا اتوبوس؟ پاسخ دهید زیرا در مورد نحوه جلب نظر افراد مناسب بیشتر خواهید فهمید.

می توانید از این راهنمای تحقیقات بازاریابی برای شروع تبلیغ خود استفاده کنید.

3. پلتفرم ساخت سایت تبلیغات محصول خود را انتخاب کنید

تحقیقات بازاریابی شما باید بینش و اطمینان لازم را برای انتخاب مؤثرترین پلتفرم برای دستیابی به مخاطبان هدف به شما بدهد. همچنین باید تحقیقات تکمیلی در مورد هزینه‌ها، ROI و مزایای پلتفرم‌ها و روش‌های تبلیغاتی خاص انجام دهید.

ممکن است متوجه شوید که استفاده از پلتفرم‌ها و روش‌های تبلیغاتی چندگانه حرکت مناسبی برای کمپین شما خواهد بود مانند تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو. این در واقع یک استراتژی عالی است، زیرا شبکه گسترده‌تری ایجاد می‌کند و امکان دستیابی به چشم‌اندازهای بیشتری را در جایی که در حال حاضر هستند باز می‌کند.

4. در مورد بودجه تصمیم بگیرید

برای تبلیغات باید پول خرج کنید تا پول در بیاورید.

تصویب بودجه شما ممکن است دشوار باشد، بنابراین با تشریح واضح موارد زیر، دستیابی به آنچه را که نیاز دارید آسان تر کنید:

 • کل بودجه مورد نیاز شما
 • نحوه تقسیم هزینه ها
 • ROI پیش بینی شده (یا تاثیر تجاری)

برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است در هر جلسه بودجه از شما پرسیده شود و از جزئیات دفاع کنید، حاضر شوید.

به عنوان مثال، گفتن “ما برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی گوگل به 10000 دلار نیاز داریم” قانع کننده نیست، اما گفتن “ما انتظار داریم در ماه آینده 400 مخاطب جدید با هزینه کل 10000 دلار وارد کنیم.”درست است.

ساخت سایت تبلیغات محصول
ساخت سایت تبلیغات محصول

5. یک پیام بسازید

در این مرحله از ساخت سایت تبلیغات محصول، شما مخاطبان هدف و پلتفرم مورد نظر خود را می شناسید، اما هنوز مطمئن نیستید که چه می گویید. اینجا جایی است که می خواهید در مورد هدف گسترده کمپین خود برای الهام بخشیدن به تبلیغ خود فکر کنید.

6. مردم را وادار به صحبت کنید

در حالی که پیام شما باید شامل هدف برند شما باشد و با اهداف بلندمدت بازاریابی مرتبط باشد، همچنین باید چیزی باشد که مردم به خاطر بسپارند.

دلیل این است: با تغییر بیشتر تبلیغات به سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و حتی توییتر، بازاریابی برند باید در اسرع وقت به نقطه ای برسد تا علاقه مشتری و اشتراک گذاری اجتماعی را جلب کند. اگر پیام شما خواه متن، تصویر یا ویدیو باشد، می تواند کاربران را وادار به توقف، نگاه و اشتراک گذاری با اتصالات خود کند، شانس بسیار بیشتری برای ایجاد تعامل ارگانیک و هدایت ترافیک بیشتر به سایت خود دارید.

7. تصمیم بگیرید که در ساخت سایت تبلیغات محصول چه چیزی می سازید

ساخت سایت تبلیغات محصول می توانند آگاهی از برند و آگاهی محصول را ایجاد کنند اما نه به طور همزمان. در نتیجه، ارزش آن را دارد که در مورد اهداف تبلیغاتی خود برای کمپین های بازاریابی جدید فکر کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف آگاهی از برند است، ممکن است بخواهید مجموعه ای از تبلیغات را در نظر بگیرید که داستانی را بیان می کند یا به مشتریان کمک می کند تا درباره آنچه که برند شما را منحصر به فرد می کند بیشتر بدانند. اینجا، هدف این است که در مدت زمان طولانی‌تری با مشتریان تعامل داشته باشید تا به آنها کمک کنید از اولین باری که تبلیغ شما را می‌بینند تا تبدیل نهایی، با برند شما ارتباط برقرار کنند. در حالت ایده آل، داستان برند شما به ایجاد یک رابطه بلندمدت و متقابل با مشتری کمک می کند.

در همین حال، تبلیغات آگاهی از محصول برای برجسته کردن محصولات یا خدمات جدید، فراخوانی ویژه‌های فصلی یا کمک به انجام اقدامات خاص از سوی مشتریان طراحی شده‌اند. آنها اغلب یکبار یا یک سری تبلیغات کوتاه هستند که در مدت زمان کمی اجرا می شوند.

8. شامل یک CTA

ایجاد آگاهی برای موثر بودن تبلیغات بسیار مهم است، اما به تنهایی کافی نیست.

به همین دلیل است که همه تبلیغات شما به یک فراخوان برای اقدام (CTA) نیز نیاز دارند که اطلاعاتی را در مورد اقدامات بعدی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. در برخی موارد مانند تبلیغ در صفحه وب شما CTA ممکن است ساده و مستقیم باشد، مانند “ثبت نام برای خبرنامه ما” یا “برای خرید همین حالا اینجا را کلیک کنید.”

در همین حال، اگر در سایت‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنید، دستیابی به فروش فوری یا درخواست اطلاعات تماس کاربر ممکن است در واقع مشتریان را از خود دور کند. اینجا، CTA شما باید ظریف‌تر باشد اما کمتر واضح نباشد. به عنوان مثال، ممکن است «برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید» یا «کاوش در مورد آنچه که ما باید ارائه دهیم» را انتخاب کنید.

9. جزئیات را فراموش نکنید

این جزئیات موارد کوچکی هستند، اما در برخی موارد می توانند تأثیرات قابل توجهی برای کمپین تبلیغاتی شما داشته باشند.

جزئیات یک تبلیغ برای کنسرت یا رویدادی که شرکت شما میزبان آن است در نظر بگیرید. شما این کار را انجام دادید: بازار مناسب را شناسایی کردید، یک پیام عالی ایجاد کردید و یک CTA ایجاد کردید که اقدام مشتری را هدایت می کند.

ولی…

شما جزئیات را فراموش کرده اید. آگهی شما مکان یا زمان وقوع رویداد را ذکر نمی کند. مطمئناً، مشتریان می‌توانند روی وب‌سایت شما کلیک کرده و مشخصات آن را ببینند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این مرحله را انجام دهند. به زبان ساده، وقتی نوبت به ایجاد یک تبلیغ عالی می رسد، باید جنگل و درختان را در نظر بگیرید: به تبلیغاتی با تصویر بزرگ نیاز دارید که از نظر بصری جذاب، غنی از محتوا و جذاب باشند، اما بررسی مجدد آن به همان اندازه حیاتی است.

ساخت سایت تبلیغات محصول
ساخت سایت تبلیغات محصول

10. قبل از ساخت سایت تبلیغات محصول تبلیغات آزمایشی ایجاد کنید

قبل از راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود، ارزش آن را دارد که تلاش خود را برای ایجاد یک تبلیغ برای برند خود امتحان کنید. دلیل این امر این است: همه طرح های تبلیغاتی آنقدر که در ذهن شما ظاهر می شوند، روی صفحه نمایش عالی به نظر نمی رسند. با ایجاد ماکت‌های اولیه، می‌توانید ببینید چه چیزی کار می‌کند، چه چیزی خوب نیست و چه چیزی باید بهبود یابد.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایجاد تبلیغات ساده، Adobe Photoshop است. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ در اینجا نگاهی اجمالی به نحوه ایجاد یک تبلیغ در فتوشاپ داریم.

نحوه ساخت سایت تبلیغات محصول در فتوشاپ

فرض کنید می خواهید یک تبلیغ فیس بوک در فتوشاپ ایجاد کنید، این مراحل را دنبال کنید:

 • یک سند جدید در فتوشاپ ایجاد کنید

فتوشاپ را باز کنید، “File” را انتخاب کنید و سپس از منوی کشویی روی “New” کلیک کنید. صفحه بالا را خواهید دید. در اینجا، می توانید اندازه آگهی جدید خود را به همراه نمایه رنگی که می خواهید استفاده کنید، انتخاب کنید.

 • تصویر خود را وارد کنید

در مرحله بعد، می خواهید یک تصویر برای کار با آن وارد کنید. به راحتی تصویر مورد نظر خود را در فضای کاری فتوشاپ بکشید و رها کنید.

 • مقداری متن اضافه کنید

مقداری متن به تصویر خود اضافه کنید. سپس با انتخاب دکمه T در گوشه پایین سمت چپ، بسته به اینکه چه چیزی برای تصویر شما بهتر عمل می کند، می توانید متن عمودی یا افقی را انتخاب کنید.

 • یک CTA اضافه کنید.

هنگامی که از قرار دادن متن خود راضی بودید، یک CTA اضافه کنید. یکی از ابزارهای شکل را از منوی سمت چپ انتخاب کنید و آن را در تصویر خود قرار دهید. در صورت نیاز اندازه را تغییر دهید، سپس به ابزار متن برگردید و CTA خود را وارد کنید.

 • قانون 20 درصد را در نظر بگیرید.

فیس بوک قبلاً یک قانون 20 درصدی سخت و سریع داشت که بیان می کرد بیش از 20 درصد تصویر شما نمی تواند حاوی متن باشد. در حالی که اکنون این یک پیشنهاد قوی به جای یک قانون مطلق است، ارزش آن را دارد که متن خود را به حداقل برسانید زیرا فیس بوک تبلیغات را بر اساس حجم متن آنها رتبه بندی می کند هرچه متن بیشتری داشته باشید، شانس کمتری برای دیده شدن دارید.

 • فایل خود را ذخیره کنید.

در نهایت، آگهی جدید خود را ذخیره کنید. به “File”، سپس “Save As” و سپس “Format” بروید. ارزش آن را دارد که آن را به عنوان یک سند فتوشاپ (psd.) و یک فایل png. ذخیره کنید، که آپلود در فیس بوک را آسان تر می کند.

11. دارایی های خلاق را توسعه دهید

خواه کپی برای یک آگهی گوگل باشد یا یک صفحه پر زرق و برق از طراحان داخلی شما، همه تبلیغات به دارایی های خلاقانه نیاز دارند. به احتمال زیاد، بیشتر تبلیغاتی که اجرا می کنید به یک یا چند مورد زیر نیاز دارند:

 • کپی کوتاه و تبلیغاتی (برای تبلیغات تصویری و تبلیغات آنلاین)
 • کپی طولانی (برای اسکریپت های ویدئویی)
 • عکس (برای تبلیغات آنلاین)
 • تصاویر و/یا انیمیشن های سفارشی طراحی شده (برای تبلیغات آنلاین و تبلیغات ویدیویی)
 • ویدئو (برای…تبلیغات ویدئویی)
 • GIF (برای تبلیغات آنلاین)

همه این دارایی ها می توانند بسیار زیاد باشند، و اگر فکر می کنید «من فیلمبردار/نویسنده/طراح/عکاس نیستم!»، کاملاً خوب است. اگر این منابع برای کمک به ساخت آگهی در دسترس شما نیست، تیمی از مترجمان آزاد یا آژانسی را استخدام کنید تا به شما در تولید این محصولات و ایجاد یک تبلیغ برجسته کمک کنند، یا از یک ابزار طراحی بازاریابی آنلاین مانند Canva برای کمک استفاده کنید.

ساخت سایت تبلیغات محصول
ساخت سایت تبلیغات محصول

12. اندازه گیری های موفقیت را تعیین کنید و ردیابی را تنظیم کنید

مهم نیست که هدف نهایی شما لایک صفحه، خرید آنلاین یا استفاده از کدهای تبلیغاتی باشد، هرگز نباید بدون اینکه ابتدا در مورد دو سوال شفاف باشید، تبلیغی را راه اندازی کنید:

چه چیزی را می خواهیم ببینیم تا این تبلیغ را موفق بنامیم؟

چگونه موفقیت را اندازه گیری می کنیم؟

شما قبلاً در مرحله 7 به هدف تبلیغات خود فکر کرده اید، بنابراین اکنون با تنظیم ردیابی تبلیغات مناسب، انتظارات کمپین خود را مشخص کنید.

اگر به صورت آنلاین تبلیغ می کنید، به احتمال زیاد پلتفرمی که از آن استفاده می کنید مانند فیس بوک، گوگل یا لینکدین دارای یک پلتفرم مدیریت و ردیابی تبلیغات است که به شما این امکان را می دهد تا ببینید تبلیغات شما چقدر تعامل داشته است و هزینه آنها چقدر است.

با این حال اگر شما می خواهید چند قدم اضافی برای کمک به تحلیل خود بردارید از یک پلتفرم خودکار ردیابی آگهی رایگان برای اندازه گیری بازگشت سرمایه تبلیغاتی استفاده کنید و ببینید چگونه تبلیغات شما با پروژه ها و کمپین های بازاریابی بزرگتر پیوند می خورد. شما همچنین می توانید از این پلت فرم برای مقایسه تبلیغات از سایت های مختلف استفاده کنید. مثلاً اگر در اینستاگرام و توییتر تبلیغات می‌کردید.

یک صفحه گسترده ردیابی سفارشی را به صورت آفلاین تنظیم کنید تا میزان تعامل با آگهی خود و سایر نقاط داده مانند هزینه، تبدیل، و بازگشت سرمایه تبلیغاتی را اندازه گیری کنید، به خصوص اگر تبلیغ شما آنلاین باشد.

از نشانه های ردیابی سفارشی برای پیوندهای تبلیغ شده در تبلیغات خود استفاده کنید تا بتوانید تعامل و تبدیل ها را در وب سایت خود تجزیه و تحلیل کنید.

13. تبلیغ خود را راه اندازی کنید

مراحل ساخت سایت تبلیغات محصول آماده است و در نهایت می توانید تبلیغ خود را برای دیدن جهانیان راه اندازی کنید.

واضح است که روند راه اندازی تبلیغات در گوگل با بینگ متفاوت است.

14. پیگیری و تجزیه و تحلیل عملکرد

برای کمپین هایی که زمان اجرای مشخصی دارند (حمل و نقل، تلویزیون و غیره)، تعیین کنید که نتایج تبلیغات برخلاف انتظارات چگونه عمل می کند. از آنجایی که مقایسه یک به یک برای این انواع تبلیغات دشوار است، ممکن است بخواهید به روندهای عمومی کسب و کار، تغییر در درآمد یا حتی اشاره های رسانه های اجتماعی برای سنجش موفقیت نگاه کنید.

برای تبلیغات آنلاین، این فرآیند کمی ساده تر است. نتایج بلافاصله شروع به نمایش می‌کنند، بنابراین می‌توانید ببینید که تبلیغات شما فوراً و در طول زمان چقدر خوب عمل می‌کنند. به تبلیغاتی که با هزینه کم تعداد زیادی را به ارمغان می آورند توجه داشته باشید و به همان اندازه مهم تبلیغاتی که هزینه زیادی دارند اما عملکرد خوبی ندارند.

15. تغییرات ایجاد کنید، بررسی کنید و تکرار کنید

هنگامی که کمپین تبلیغاتی شما به پایان رسید (یا اگر یک کمپین آنلاین در حال انجام است)، آموخته های خود را در نظر بگیرید و آنها را در تبلیغات بعدی خود اعمال کنید.

به عنوان مثال، شاید متوجه شده باشید که تبلیغات آنلاین شما بدتر از تبلیغاتی است که مختصرتر هستند، یا اینکه یوتیوب این بار کار نمی کند. برای تقویت برنامه تبلیغاتی شرکت خود، به آنچه کارآمد است (یا کار می کند) متمایل شوید و آنچه را که نیست کنار بگذارید.

قبل از راه اندازی تبلیغات به چه سوالاتی باید توجه کنیم؟

چه چیزی را می خواهیم ببینیم تا این تبلیغ را موفق بنامیم؟
چگونه موفقیت را اندازه گیری می کنیم؟

در جلسه بودجه چگونه باید قیمت گذاری را انجام داد؟

با تعیین کردن مقداربودجه و مقدار بازدخورد، مثلا گفتن “ما انتظار داریم در ماه آینده 400 مخاطب جدید با هزینه کل 10000 دلار وارد کنیم.”درست است.

تحقیقات بازاریابی چه کمکی به تبلیغات میکند؟

دانستن اطلاعات بالا در مورد مخاطبان هدف می تواند به شما کمک کند به سؤالاتی مانند تلویزیون یا YouTube ؟ اینستاگرام یا لینکدین؟ بیلبورد یا اتوبوس؟ پاسخ دهید زیرا در مورد نحوه جلب نظر افراد مناسب بیشتر خواهید فهمید.

1 دیدگاه برای “ساخت سایت تبلیغات محصول

 1. اشتراک‌ها: سایت تبلیغات محصول - تبلیغات | سامانه تبلیغ و تبلیغات ملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *