روش های انواع سایت تبلیغات

روش های انواع سایت تبلیغات

تبلیغات آنلاین، یک استراتژی بازاریابی است که از اینترنت به عنوان کانالی برای ارسال پیام های تبلیغاتی به مصرف کنندگان استفاده می کند. 9 نوع اصلی از روش های انواع سایت تبلیغات عبارتند از: تبلیغات فهرست محصول، تبلیغات نمایشی، تبلیغات پلت فرم سمت تقاضا، تبلیغات وابسته، تبلیغات بومی، تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغات ویدیویی و تبلیغات ایمیل.

مزایا و روش های انواع سایت تبلیغات

در حالی که تبلیغات آنلاین یک روش بسیار مقرون به صرفه برای جذب مشتریان به سایت شما است، اگر تازه شروع کرده اید، می توانید تحت فشار بیش از حد گزینه ها قرار بگیرید. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله هر نوع تبلیغات را از نحوه عملکرد آنها گرفته تا روش های انواع سایت تبلیغات و مزایای منحصر به فردشان تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه بخوانید تا بفهمید چه نوع تبلیغات آنلاین برای کسب و کار شما مناسب تر است.

تبلیغات آنلاین چیست؟

تبلیغات آنلاین که به آن تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات دیجیتال نیز می گویند، به تبلیغاتی اطلاق می شود که در وب سایت ها یا در ایمیل ها ظاهر می شوند. برخلاف تبلیغات آنالوگ، تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می دهد که یک جمعیت شناسی خاص مانند یک نسل خاص، جنسیت، منطقه جغرافیایی یا هدف گذاری پایه بر اساس داده های تاریخی مانند فعالیت های گذشته را هدف قرار دهید. تبلیغات آنلاین نیز تعاملی هستند، به این معنی که کاربر می تواند از طریق اقداماتی مانند کلیک کردن و بازدید از سایت شما به یک تبلیغ پاسخ دهد.

یکی دیگر از ویژگی های تبلیغات آنلاین این است که به راحتی می توانید معیارها را ردیابی کنید و اثربخشی هر کمپین تبلیغاتی را تعیین کنید. با استفاده از این انبوه داده ها، می توانید هر بار نتایج را عمیقاً تجزیه و تحلیل کنید و زمینه های بالقوه برای بهبود را شناسایی کنید تا به طور مداوم تبلیغات خود را بهینه کنید. و اگرچه این یک پیشرفت اخیر است، بهینه سازی از طریق یادگیری ماشینی هوش مصنوعی نیز این روزها امکان پذیر است و می توانید یک تبلیغ را برای انتخاب خودکار تصاویر و تولید کپی با دقت چشمگیر برنامه ریزی کنید.

1.روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات لیست محصولات

تبلیغات لیست محصولات (PLA) یا تبلیغات خرید، تبلیغاتی هستند که در موتور جستجو هنگام جستجوی یک محصول فیزیکی ظاهر می شوند. اینها تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) هستند، به این معنی که شما فقط باید برای تعداد کلیک هایی که روی تبلیغ دریافت کرده اید، و نه برای تعداد دفعاتی که آن را مشاهده کرده اید، پرداخت کنید. هر فهرست به وضوح “آگهی” برچسب گذاری شده است، که باعث می شود نرخ کلیک کمتر از نتایج جستجوی ارگانیک باشد. با این حال، اگر وب‌سایت شما هنوز جدید است و هنوز نتایجی را از سئو نمی‌بینید، تبلیغات فهرست‌بندی محصولات جایگزین بسیار خوبی برای دریافت ترافیک فوری به سایت شما هستند.

تفاوت بین تبلیغات لیست محصولات و تبلیغات معمولی گوگل چیست؟

ممکن است گیج کننده باشد زیرا دو نوع تبلیغات وجود دارد که می توانید با Google AdWords تنظیم کنید. اما اساساً تبلیغات معمولی گوگل می تواند توسط همه انواع کسب و کار استفاده شود.

مزایای تبلیغات لیست محصول

 • یک راه خوب برای افزایش سریع ترافیک وب شما اگر سایت شما هنوز نسبتا جدید است و هنوز نتایجی از سئو نمی بینید.

معایب تبلیغات لیست محصول

 • فهرست‌ها به وضوح به عنوان «حمایت‌شده» برچسب‌گذاری می‌شوند که باعث می‌شود نرخ کلیک (CTR) کمتر از نتایج جستجوی ارگانیک باشد.
روش های انواع سایت تبلیغات
روش های انواع سایت تبلیغات

2. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات بنری

تبلیغات بنری که به عنوان تبلیغات نمایشی نیز شناخته می‌شود، مدت‌هاست که وجود داشته است. این نوعی از روش های انواع سایت تبلیغات است که در آن یک فضای از پیش تعیین شده در یک وب سایت به عنوان “املاک آنلاین” برای درج آگهی خریداری می شود. هدف از تبلیغات نمایشی، قرار گرفتن در معرض بیشتر برند است و برای جذب مشتریان جدیدی که هنوز نام محصول را نشنیده اند، ایده آل است.

از تبلیغات بنری می‌توان برای هدف‌گیری مجدد کمپین‌ها نیز استفاده کرد، که در آن شما تبلیغات خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کنید که در صفحه نمایش کاربرانی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند نمایش داده شود تا آنها را بازگردانید و برای خرید تشویقشان کنید. همچنین می‌توانید بنرهای تبلیغاتی را به گونه‌ای تنظیم کنید که بر اساس جمعیت‌شناسی خاص، تقسیم‌بندی بر اساس جنسیت، سن یا منطقه، نمایش داده شوند و زمان نمایش این تبلیغات را انتخاب کنید.

مزایای تبلیغات بنری:

 • بسیار قابل تنظیم از نظر شکل، اندازه، قرارگیری و نوع محتوا (متن ساده، تصویر، انیمیشن یا ویدیو). همچنین از طریق شبکه نمایش گوگل، شما به راحتی به میلیون ها سایت از حساب تبلیغات گوگل خود دسترسی دارید.

معایب تبلیغات بنری:

 • اینترنت با تبلیغات بنری بیش از حد زیاد است، بنابراین مردم تمایل دارند آنها را نادیده بگیرند و در نتیجه نرخ کلیک پایین (CTR) ایجاد می شود. همچنین مسدودکننده‌های تبلیغات می‌توانند در وهله اول از دیدن تبلیغات شما توسط کاربران جلوگیری کنند و هزینه فضای تبلیغاتی می تواند گران باشد

3.روش های انواع سایت تبلیغات: پلتفرم های سمت تقاضا (DSP)

پلتفرم سمت تقاضا (DSP) ابزاری است که توسط کسب‌وکارها برای پیشنهاد فضای تبلیغاتی در زمان واقعی و خرید تبلیغات موبایل، جستجو و ویدیو از یک بازار استفاده می‌شود. بنابراین به جای رفتن به فروشندگان منفرد مانند Google Ads برای خرید موجودی آگهی، می توانید در عوض تبلیغات را از چندین کانال در یک مکان خریداری کنید.

پلتفرم‌های سمت تقاضا همچنین از روشی به نام «تبلیغات برنامه‌ای» استفاده می‌کنند که در آن تبلیغاتی که خریداری می‌کنید بر اساس یک الگوریتم پیچیده منتشر می‌شوند. شما بودجه تبلیغاتی و هدف اصلی خود را زودتر از موعد تعیین می کنید، و سپس زمانی که کاربران از یک سایت بازدید می کنند، الگوریتم تعیین می کند که کدام تبلیغات را در زمان واقعی از طریق “جنگ مناقصه” بین شما و برندهای دیگر که برای همین موضوع با هم رقابت می کنند، نمایش دهد.

مزایای DSP:

 • داده های قابل توجهی را می توان در مورد کاربرانی که روی تبلیغات شما کلیک می کنند جمع آوری کرد، زیرا پلتفرم های DSP اغلب با ارائه دهندگان داده های شخص ثالث شریک هستند.
 • هدف گذاری پیشرفته با کمک الگوریتم (که به معنی تبدیل بیشتر نیز هست!) 

معایب DSP:

 • سرمایه گذاری اولیه بالا، زیرا باید یک ابزار DSP جدید را ادغام کنید
 • ابزارهای DSP ممکن است برای برخی بسیار پیچیده باشند، و موانع ورود زیادی از نظر یادگیری نحوه استفاده کامل از آنها وجود دارد.
روش های انواع سایت تبلیغات
روش های انواع سایت تبلیغات

4. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات وابسته

تبلیغات وابسته، یا به طور کلی تر بازاریابی وابسته به زمانی اشاره دارد که یک وب سایت تبلیغات کسب و کار دیگری را در ازای دریافت کمیسیون برای هر سرنخ کسب شده که به فروش واقعی تبدیل می شود، تبلیغ می کند.

مزایای تبلیغات وابسته:

 • بازگشت سرمایه (ROI) بالاست، زیرا شرکت تبلیغاتی معمولاً فقط برای ترافیک تبلیغاتی که به فروش تبدیل می شود، پرداخت می کند
 • می توانید شرایط برنامه بازاریابی وابسته خود را تعیین کنید، مانند نحوه کار کمیسیون و میزان پرداختی که می خواهید بپردازید
 • اگر وبلاگ یا سایت رسانه ای را انتخاب کنید که در جایگاه هدف شما محبوب است، برای دستیابی به یک مخاطب خاص عالی است

معایب تبلیغات وابسته:

 • کنترل کمتری بر برندسازی و جنبه‌های خلاقانه دارد، زیرا تا حد زیادی به شرکت وابسته واگذار می‌شود
 • برای راه اندازی یک برنامه وابسته به کار و برنامه ریزی زیادی نیاز است (مانند پیش نویس قراردادها با شرایط و ضوابط روشن)

5. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات بومی

تبلیغات بومی با ظاهر و احساس وب‌سایت‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند مطابقت دارند، در نتیجه مانند تبلیغات معمولی متمایز نمی‌شوند و در عوض به‌طور منسجم با بقیه طراحی صفحه وب جریان دارند. به عنوان مثال می‌توان به نتایج جستجوی حمایت‌شده در Google، که با بقیه نتایج مطابقت دارند، و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مانند استوری اینستاگرام، که ممکن است چند ثانیه بعد آن‌ها را تماشا کنید زیرا در ابتدا مانند استوری‌های عادی به نظر می‌رسند. با این حال، باید توجه داشت که هنوز باید یک برچسب واضح وجود داشته باشد که به کاربر اطلاع دهد که این یک تبلیغ است، مانند آنچه در این مثال از تبلیغات Google که هنگام جستجوی «خدمات طراحی وب» نشان داده می‌شوند، می‌بینیم.

مزایای تبلیغات بومی:

 • در مقایسه با پنجره‌های بازشو یا بنرهای مزاحم، برای کاربران مزاحم نیست
 • ناشران رسانه می توانند از تبلیغات در سایت خود بدون از دست دادن طراحی یا تجربه کاربری درآمد کسب کنند
 • تبلیغات بومی در برابر خستگی دیجیتال یا واقعیتی که مصرف‌کنندگان از تبلیغات سنتی استفاده می‌کنند کار می‌کنند، و طبق گفته Outbrain ، کاربران 50 درصد بیشتر از تبلیغات بنری به تبلیغات بومی نگاه می‌کنند و در نتیجه نوید قرار گرفتن بیشتر و نرخ کلیک بالاتر را می‌دهند.

معایب تبلیغات بومی:

 • قیمت تبلیغات بومی بسیار بالاست
 • شما باید سایت های رسانه ای را پیدا کنید که طراحی آنها با برند شما مطابقت داشته باشد و گزینه های شما را برای مکان های تبلیغاتی محدود کند

6. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات رسانه های اجتماعی

از Tiktok گرفته تا Reddit، پلتفرم های رسانه های اجتماعی شرایط عالی را برای تبلیغات ارائه می دهند. به عنوان مثال، با تبلیغات فیس بوک، می توانید مخاطبان خود را بر اساس سن، جنسیت، تحصیلات، عنوان شغل، مکان، علایق و حتی خریدهای گذشته انتخاب کنید و به شما این امکان را می دهد تا با پیامی متناسب با آنها به مشتریان ایده آل خود دسترسی پیدا کنید.

برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه از تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، توصیه می‌کنم تست A/B را با کمپین‌های کوتاه در پلت‌فرم‌های مختلف انجام دهید تا ببینید مخاطبان شما بیشتر با کدام کانال‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. سپس، منطقه را وارد کنید و روی کانال برنده تمرکز کنید.

مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

 • باتوجه به پلتفرم، اینها می توانند نسبتاً مقرون به صرفه باشند
 • به راحتی می توانید مخاطبان دقیقی را که می خواهید از سایت خود بازدید کنند، هدف قرار دهید
 • از طریق اشتراک گذاری و لایک، تبلیغات در رسانه های اجتماعی می تواند به طور طبیعی نیز گسترش یابد

معایب تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

 • کاربران می توانند بازخورد منفی بگذارند و در نتیجه به برداشت دیگر کاربران از برند شما آسیب وارد کنند
روش های انواع سایت تبلیغات
روش های انواع سایت تبلیغات

 7. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات ویدیویی

معمولاً وقتی به تبلیغات ویدیویی اشاره می‌کنیم، منظور محتوای ویدیویی است که در سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو مانند YouTube پخش می‌شود. تبلیغات YouTube معمولاً بر اساس هزینه به ازای هر بازدید پرداخت می شود. هر نما باتوجه به صنعت هدف و کلمات کلیدی شما بین 0.10 تا 0.30 دلار هزینه دارد. همچنین، اگر حداکثر بودجه را تعیین کنید، آنقدر هزینه از شما دریافت می‌شود و هرگز نمی‌توانید از آن عبور کنید.

 متداول ترین نوع تبلیغات یوتیوب “تبلیغات TrueView In-Stream” نام دارد. اینها تبلیغات قابل رد شدن هستند که قبل از شروع ویدیوی اصلی پخش می شوند. تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی باید هزینه این تبلیغات را بپردازند که کاربر بیش از 30 ثانیه آن را تماشا کرده یا روی تبلیغ کلیک کرده و یک URL را باز کرده باشد.

 نوع دیگری از تبلیغات In-Stream نیز وجود دارد که قابل رد شدن نیستند و قبل، وسط یا بعد از یک ویدیو 10 دقیقه یا بیشتر پخش می شوند. هزینه این تبلیغات بر اساس PPC پرداخت می شود، بنابراین شما می خواهید یک CTA فریبنده ارائه دهید تا بیشترین تعداد تبدیل ممکن را به دست آورید.

مزایای تبلیغات ویدیویی:

 • از آنجایی که شما معمولاً بر اساس CPC پرداخت می کنید، تبلیغات درون جریانی بسیار مقرون به صرفه هستند (و حتی اگر تبلیغ شما مورد توجه قرار نگیرد، همچنان می توانید چند ثانیه در معرض دید برند قرار بگیرید!)
 • فرصت های زیادی برای خلاقیت و متمایز شدن از سایر تبلیغات با محتوای ویدیویی

معایب تبلیغات ویدیویی:

 • شما نمی توانید انتخاب کنید که تبلیغات شما در کنار کدام ویدیو پخش شود، و در گذشته، در مورد پخش تبلیغات در کنار سخنان نفرت انگیز و محتوای تروریستی بحث و جدل وجود داشته است.
 • اگر بتوان در عرض 5 ثانیه از تبلیغ ویدیویی رد شد، انتقال به موقع پیام شما چالش برانگیز است.

8. روش های انواع سایت تبلیغات:تبلیغات ایمیلی

 دو روش متداول برای تبلیغات با ایمیل وجود دارد. یکی این است که تبلیغات بنری و پیوندها را در سربرگ یا پاورقی خبرنامه های ایمیل درج کنید، و دیگری این که کاربران اولویت های خود را ثبت کنند و سپس ایمیل های تبلیغاتی را ارسال کنند که مطابق با این اولویت ها باشد.

مزایای تبلیغات ایمیلی:

 • هیچ هزینه ای برای ارسال از طریق ایمیل ندارد
 • از آنجایی که ایمیل در دستگاه ذخیره می شود، تا زمانی که ایمیل باقی بماند، تبلیغ ناپدید نخواهد شد

معایب تبلیغات ایمیلی:

 • تبلیغات ایمیلی اغلب نرخ کلیک پایینی دارند، زیرا در وهله اول جذب مشتریان برای باز کردن یک پیام تبلیغاتی دشوار است، و حتی سخت تر است که آنها را وادار به کلیک بر روی آگهی اگر به طور خاص با نیازهای آنها مرتبط نیست.

خلاصه

به عنوان آخرین توصیه، هنگام انتخاب یک رسانه تبلیغاتی، بهترین کار این است که مخاطب هدف، بودجه تبلیغاتی خود را مشخص کنید و تحقیق کنید که مخاطبان شما احتمالاً در کدام کانال بیشتر فعال هستند و تصمیم خود را بر این اساس قرار دهید. هر کسب و کار و پایگاه مشتری کاملاً متفاوت خواهد بود، بنابراین شما واقعاً باید رسانه ای را پیدا کنید که برای شما و وضعیت فعلی شما بهترین کار را دارد.

تبلیغات ایمیلی چه زمانی ناپدید میشوند؟

از آنجایی که ایمیل در دستگاه ذخیره می شود، تا زمانی که ایمیل باقی بماند، تبلیغ ناپدید نخواهد شد

هزینه ی تبلیغات یوتیوب به چه صورت است؟

هزینه به ازای هر بازدید پرداخت می شود. هر نما باتوجه به صنعت هدف و کلمات کلیدی شما بین 0.10 تا 0.30 دلار هزینه دارد. همچنین، اگر حداکثر بودجه را تعیین کنید، آنقدر هزینه از شما دریافت می‌شود و هرگز نمی‌توانید از آن عبور کنید.

چرا درDSPداده های قابل توجهی را درمورد کاربران می توان جمع آوری کرد؟

زیرا پلتفرم های DSP اغلب با ارائه دهندگان داده های شخص ثالث شریک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *