فرآیند تم سایت تبلیغات

فرآیند تم سایت تبلیغات

تبدیل یک ایده برای یک کمپین تبلیغاتی به واقعیت ساده نیست، اما با یک برنامه تبلیغاتی دقیق می توانید با فرآیند تم سایت تبلیغات با اطمینان از مفهوم به اجرا بروید

فرآیند تم سایت تبلیغات در طرح تبلیغاتی

یک طرح تبلیغاتی مؤثر به شما کمک می کند تا مسیر روشنی برای بازگشت سرمایه (ROI) ارائه دهید و از مدیریت حمایت کنید و پیشنهاد خود را با ذینفعان مربوطه به اشتراک بگذارید.

در این پست، توضیح خواهیم داد که یک طرح تبلیغاتی چیست و بخش‌های اصلی را که باید در برنامه تبلیغاتی خود بگنجانید، برجسته می‌کنیم تا بتوانید موفقیت کمپین بعدی خود را تضمین کنید.

طرح تبلیغاتی چیست؟

یک طرح تبلیغاتی استراتژی های شما را برای دستیابی به مخاطبان هدف و دستیابی به اهداف تبلیغاتی خود مشخص می کند. در آن، کانال‌هایی را که استفاده می‌کنید، پیام‌های مهم و بودجه مورد نیاز را خلاصه می‌کنید – همه عناصر و اطلاعاتی که برای اجرای استراتژی تبلیغات خود نیاز دارید.

الگوی طرح تبلیغاتی ما شامل موارد زیر است:

 • طرح کلی کمپین تبلیغاتی
 • جدول زمانی کمپین تبلیغاتی
 • قالب بودجه تبلیغاتی

حالا بیایید به نحوه آماده سازی طرح تبلیغاتی خود بپردازیم.

نحوه فرآیند تم سایت تبلیغات

قبل از اینکه به ایده های تبلیغاتی تاکتیکی خود بپردازید، اولین گام این است که به کسانی که طرح تبلیغات شما را می خوانند یک نمای کلی از ابتکار عمل شما در سطح بالایی ارائه دهید.

1.یک نمای کلی از طرح تبلیغاتی خود ارائه دهید

با مشخص کردن عناصر زیر، هرکسی که طرح شما را می‌خواند، درک اساسی از چیستی کمپین شما و تلاش شما برای انجام آن خواهد داشت:

 • نام کمپین: نام کمپین را جذاب، منحصر به فرد و به راحتی قابل شناسایی کنید تا تیم شما بتواند از آن حمایت کند.
 • توضیحات کمپین: هدف شما از کمپین چیست؟ در 2 تا 3 پاراگراف توضیح دهید که الهام بخش کمپین شما چیست، چگونه با ابتکارات شرکت شما همسو می شود، چه مشکلاتی از مشتریان را حل می کنید، و نتایج نهایی کمپین چه خواهد بود.
 • مخاطب هدف: در حالت ایده‌آل، چه کسی این تبلیغات را دریافت می‌کند؟ شما می توانید بر اساس سن، جنس، منطقه، یا هر تعداد جمعیت شناسی مشخص باشید، یا مشخص کنید کدام یک از شخصیت های خریدار خود را هدف قرار داده اید.
 • پلتفرم های تبلیغاتی: چگونه پیام خود را منتقل می کنید؟ در اینجا، پلتفرمی را که از آن استفاده می‌کنید، شناسایی کنید، زیرا در بخش بعدی جزئیات بیشتری در مورد اینکه تبلیغات واقعی چگونه به نظر می‌رسند، خواهید یافت.
 • اهداف و بازگشت سرمایه: توضیح دهید که هدف نهایی کمپین شما چیست. بیشتر کمپین های تبلیغاتی برای ایجاد سود مستقیم یا بازگشت سرمایه در نظر گرفته شده اند، بنابراین اگر هدف شما این است، آن عدد را مشخص کنید. اگر هدف کمپین شما چیز دیگری است، ثبت نام در رویداد، آگاهی از محصول و غیره، حتما آن را شناسایی و تعیین کنید.

2. پلتفرم های خود را انتخاب کنید

در اینجا شما جزئیات بیشتری را در مورد خود تبلیغات و اینکه در کدام پلتفرم تبلیغ می شوند ارائه می دهید. برای هر تبلیغی که قصد دارید در این کمپین اجرا کنید، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • نام پلتفرم
 • نوع تبلیغ
 • توضیحات آگهی
 • جدول زمانی
 • بودجه

به عنوان مثال، محتوای شما در این بخش ممکن است به شکل زیر باشد:

پلتفرم شماره 1 : یوتیوب

 • نوع آگهی: ویدیویی
 • توضیحات آگهی: یک تبلیغ 15 ثانیه ای قبل از ویدیو. این ویدیو یک نگاه متحرک به برنامه جدید ما با پیوند به فروشگاه برنامه زمانی که کسی کلیک می‌کند خواهد بود.
 • جدول زمانی: 1 ژوئیه تا 31 ژوئیه
 • بودجه: 10000 دلار

3. جدول زمانی خود را توسعه دهید

کار بر روی یک کمپین تبلیغاتی به زمان و منابع نیاز دارد. همه کسانی که درگیر هستند می خواهند بدانند چه وظایفی را بر عهده دارند، چه زمانی موعد مقرر دارند و چه مدت باید آن ها را انجام دهند. بنابراین، ایجاد یک جدول زمانی که تمام این اطلاعات را برای تیم شما مشخص می کند، ضروری است.

فرآیند تم سایت تبلیغات
فرآیند تم سایت تبلیغات

در بالا نمونه ای از جدول زمانی کمپین استاندارد است. البته، جدول زمانی شما همیشه به عمق و وسعت پروژه شما بستگی دارد، اما می توانید انتظار داشته باشید که از برخی از مراحل زیر استفاده کنید:

تحقیق و آماده سازی

این مرحله شروع کمپین شماست. شاید 1 تا 2 هفته طول بکشد، این جایی است که شما برای تعیین مخاطبان هدف خود، توسعه پیام رسانی و تعیین اهداف کمپین خود تحقیق انجام می دهید. شما همچنین جلساتی را با ذینفعان برگزار خواهید کرد و آگاهی و خرید را برای کمپین در میان همه احزاب ضروری به دست خواهید آورد.

ایجاد و ویرایش

پس از تعیین اهداف و نوع دارایی‌هایی که می‌خواهید ایجاد کنید، وقت آن است که در تیم خلاق حلقه بزنید. کپی‌رایترها می‌توانند کار را روی کپی برای صفحات فرود، ایمیل‌ها و غیره شروع کنند، در حالی که مدیران خلاق و طراحان مفاهیم و دارایی‌های بصری را اجرا می‌کنند. این فرآیند بسته به اهداف و محدوده کاری شما می تواند 2 تا 3 هفته طول بکشد. همچنین باید برای چندین دور ویرایش زمان اختصاص دهید تا مطمئن شوید که همه با دارایی های خلاقانه هماهنگ هستند.

توزیع

هنگامی که همه دارایی ها مرتب شدند، زمان راه اندازی فرا می رسد. وبلاگ ها و پست های رسانه های اجتماعی باید برای توزیع در طول زمان برنامه ریزی شوند، سرصفحه ها و صفحات وب سایت باید به روز شوند و مطالب روابط عمومی باید توزیع شوند. در مرحله نهایی توزیع کمپین خود، باید برای پاسخ دادن به سوالات و به روز رسانی لحظه آخری در دسترس باشید. همه اینها بسته به اندازه کمپین شما ممکن است 1-2 هفته یا بیشتر طول بکشد.

تجزیه و تحلیل

مرحله نهایی کمپین شما این است که کارها را با تجزیه و تحلیل نتایج و گزارش آنها به نفع کمپین های آینده جمع کنید. تجزیه و تحلیل شاید بحرانی ترین مرحله باشد، جایی که می توانید بینش ارزشمندی بر اساس عملکرد ایجاد کنید. برای افزایش شانس موفقیت خود در کمپین‌های آینده، نکات و درس‌هایی را حتماً یادداشت کنید.

4. بودجه خود را مشخص کنید

از آنجایی که ROI تضمین نشده است، بودجه می تواند چالش برانگیزترین بخش پروژه تبلیغاتی شما برای تایید باشد. در نتیجه، شکستن درخواست‌هایتان بر اساس آیتم‌های خطی و ارائه آن‌ها در برنامه‌تان برای جلب رضایت همه ضروری است. بودجه خود را به صورت تصویری دقیق سازماندهی کنید.

به طور طبیعی، شما می توانید منتظر سؤالات و پس زدن در مورد برخی از موارد خط باشید.

به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که طراح یا تیم فریلنسری ویدیویی دیگری را پیدا کنید که بتواند کار را با پول کمتر تکمیل کند. بنابراین، برای دفاع از اینکه کدام هزینه‌ها برای موفقیت کمپین ضروری است و کدام هزینه‌ها می‌توانید تجدیدنظر کنید، به جلساتی برسید.

5. چارچوب DACI خود را توضیح دهید

DACI  یک چارچوب تصمیم گیری است که مشارکت کنندگان کلیدی در یک پروژه و هر یک از مسئولیت های آن ها را مشخص می کند. DACI مخفف عبارت Driver، Approver، Contributors  و Informed است.

در اینجا نحوه تجزیه یک چارچوب DACI آمده است:

راننده: این شخص محرک اصلی پروژه یا مسئول مستقیم پروژه است. راننده تمام قطعات متحرک پروژه را هماهنگ می کند و آن را از ابتدا تا پایان کار می بیند.

تایید کننده: این فردی است که یک پروژه را تایید می کند. به طور معمول، این یک مدیر، معاون یا مدیر خواهد بود. آن ها بازخورد، توصیه‌ها و تایید نهایی را در مورد محصولات تحویلی پروژه ارائه می‌کنند.

مشارکت کنندگان: مشارکت کنندگان افرادی هستند که مسئول ایجاد یک یا چند محصول قابل تحویل در پروژه هستند. در تبلیغات، این می تواند شامل افراد خلاق (مدیران هنری و کپی رایترها)، تولیدکنندگان ویدئو، انیماتورها، طراحان و متخصصان تبلیغات دیجیتال باشد.

فرآیند تم سایت تبلیغات
فرآیند تم سایت تبلیغات

مطلع: این اعضای تیم باید در طول مدت پروژه در جریان باشند. این گروه می تواند شامل روسای بخش، سرنخ حساب ها و مدیران باشد. این افراد هیچ مسئولیت مستقیم مرتبط با پروژه ندارند اما از آگاهی از پروژه و وضعیت آن سود می برند.

چارچوب DACI شما باید شامل نام هر ذینفع، اطلاعات تماس آنها (ایمیل، تلفن، Slack handle، و غیره) و مسئولیت ها یا موارد قابل تحویل آن ها باشد.

این چارچوب تفویض پروژه را برای همه افراد درگیر شفاف می کند.

6. منابع اضافی را فراهم کنید

یک بخش منابع اضافی به عنوان ضمیمه برنامه تبلیغاتی شما عمل می کند. برای مثال، کمپین تبلیغاتی را که الهام‌بخش این کمپین است با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید، به صفحه محصولی که با این ابتکار تبلیغ می‌کنید پیوند دهید، یا به راهنمای سبک نام تجاری شرکت خود پیوند دهید به این ترتیب، طراحان و نویسندگان در مورد نحوه انجام کار به روز می‌شوند. محتوای بیرونی ایجاد کنید.

7. میزبانی یک جلسه آغازین کمپین

پس از تکمیل طرح کلی، با تیم خود تماس بگیرید تا مفهوم کمپین، جدول زمانی و موارد قابل تحویل را توضیح دهید. سپس، همه آنها را در طرح تبلیغاتی جمع آوری کنید و طرح تبلیغاتی خود را ارائه دهید. در نهایت، هر گونه سوال و پیشنهاد را با مشارکت کنندگان پروژه باز کنید.

نمونه طرح تبلیغاتی

ارجاع به مثال ها همیشه می تواند مفید باشد. در زیر به یکی تر تیم موارد می پردازیم:

برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی بر اساس پلتفرمدر این طرح، یک کسب‌وکار کانال‌های مختلفی را که برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی خود استفاده می‌کند، مشخص می‌کند.  YouTube، Facebook  و Google Ads این نوع تبلیغ برای هر کانال، خلاصه ای از آنچه هر تبلیغ خواهد بود، جدول زمانی هدف و بودجه اختصاص داده شده را مشخص می کند. در حالی که صرفاً یک نمای کلی است، دارای عناصر کلیدی است که در استراتژی تبلیغاتی خود اجرا می کند.

در حالی که این یک نمونه با کیفیت است، توجه داشته باشید که صرفا یک نمونه است. می‌توانید این الگو را برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار خود با وارد کردن مواردی که برای نیازهای شما مناسب‌تر است، شخصی‌سازی کنید.

پیچیدگی فرآیند تم سایت تبلیغات

آیا تا به حال سعی کرده اید یک فرآیند پیچیده را خلاصه کنید یا آن را به مراحل واضح و مختصر تقسیم کنید تا دیگران آن را دنبال کنند؟ همیشه آسان نیست، اما تصاویر بصری می توانند کمک کنند. به طور خاص، اینفوگرافیک ها را پردازش کنید.

در این راهنما، ما تعدادی الگوی اینفوگرافیک فرآیندی قابل تنظیم و نکات طراحی را به اشتراک می گذاریم تا به شما در شروع کار کمک کند، حتی اگر کاملاً مبتدی باشید.

اینفوگرافیک فرآیندی چیست؟

اینفوگرافیک های فرآیندی نوع خاصی از اینفوگرافیک هستند که برای تجسم، خلاصه و ساده سازی فرآیندها طراحی شده اند. آن ها برای تجسم استراتژی های بازاریابی، حضور کارکنان جدید، نقشه های سفر مشتری، راهنمای محصول، دستور العمل ها و موارد دیگر عالی هستند.

الگوهای اینفوگرافیک را پردازش کنید

اگر با بودجه طراحی محدود کار می کنید و خودتان تجربه طراحی زیادی ندارید ممکن است طراحی یک اینفوگرافیک ترسناک به نظر برسد.

به همین دلیل ایده خوبی است که با یک الگوی اینفوگرافیک فرآیندی شروع کنید.

نحوه استفاده از الگوی اینفوگرافیک فرآیند:

 • روی الگوی اینفوگرافیک متناسب با فرآیندی که می‌خواهید تجسم کنید کلیک کنید. برخی از قالب ها رایگان هستند، برخی از آن ها نیاز به هزینه کمی برای استفاده دارند.
 • شما وارد سازنده اینفوگرافیک فرآیند ما می‌شوید. یک ابزار آنلاین کشیدن و رها کردن که برای تازه‌کاران طراحی عالی است.
 • مراحل را در اینفوگرافیک اضافه، حذف و مرتب کنید.
 • متن خود را بچسبانید و تصاویر خود را در اینفوگرافیک وارد کنید.
 • رنگ ها، فونت ها و آیکون ها را سفارشی کنید تا طرح اینفوگرافیک را خودتان بسازید.

به خواندن تعدادی الگوی اینفوگرافیک فرآیندی ما که می‌توانید همین الان با استفاده از ابزار آنلاین بصری سفارشی کنید، ادامه دهید.

فرآیند تم سایت تبلیغات
فرآیند تم سایت تبلیغات
1.از طرح دایره ای برای نشان دادن یک فرآیند چرخه ای استفاده کنید

اگر فرآیندی دارید که تکرار می شود، یا فرآیندی که شامل تکرار و بهبود منظم است، طرح اینفوگرافیک دایره ای می تواند به خوبی کار کند. به وضوح مشخص کنید که «شروع» کجا را نشان می‌دهد و از مراحل یا فلش‌های شماره‌دار برای نشان دادن جهتی که فرآیند دنبال می‌کند استفاده کنید.

اگر روند شما بیشتر شبیه وضعیت مرغ و تخم مرغ است، پس دایره ای بدون وقفه منطقی تر است. نگاهی بیاندازید به این که چگونه این الگوی اینفوگرافیک فرآیند چرخه ای از رنگ های مختلف استفاده می کند تا به هر مرحله کمک کند تا خود به خود برجسته شود.

الگوهای اینفوگرافیک فرآیند نمونه دیگری از استفاده از حلقه ها به عنوان راهنمای مشتریان شما است.

2. یک طرح گام به گام ساده را برای فرآیندهای ساده دنبال کنید

گاهی اوقات، بهتر است طراحی خود را بیش از حد پیچیده نکنید. اگر می خواهید یک فرآیند ساده را تجسم کنید، یک اینفوگرافیک ساده با مراحل شماره گذاری شده می تواند بسیار موثر باشد.

از یک هدر واضح و پررنگ برای اینفوگرافیک خود استفاده کنید. سپس، مراحل خود را به وضوح شماره گذاری کنید. برای تأکید بر هر مرحله، ممکن است بخواهید از رنگ متفاوتی برای اعداد استفاده کنید. به نحوه برجسته شدن اعداد نارنجی در برابر پس زمینه آبی در این الگوی اینفوگرافیک فرآیند نگاه کنید.

اینفوگرافیک خود را با استفاده از ابزار ویرایشگرهای داخلی علامت‌گذاری کنید. برای دسترسی به این ویژگی کافی است روی هر یک از الگوهای ما کلیک کنید. رنگ های برند خود را با یک کلیک اضافه کنید یا آرم کسب و کار یا مشاوره خود را وارد کنید.

یا نگاهی بیندازید که چگونه این الگوی اینفوگرافیک فرآیند نوشتن از یک گرادیان رنگی ساده برای تجسم پیشرفت استفاده می کند. رنگ باید به صورت استراتژیک در اینفوگرافیک شما استفاده شود تا اطلاعات را راحت تر درک کنید.

گاهی اوقات، اینفوگرافیک شما ممکن است اطلاعات زیادی داشته باشد. ساده ترین راه برای ساده کردن اطلاعات به طوری که طاقت فرسا نباشد، افزودن مراحل واضح است. این اینفوگرافیک از رنگ ها، بخش ها و مراحل شماره گذاری شده برای ایجاد یک اینفوگرافی یکپارچه استفاده می کند.

3. با استفاده از طرح S شکل، در قالب اینفوگرافیک فرآیند خود صرفه جویی کنید

شما فقط فضای زیادی در صفحه خود دارید. یک راه حل برای قرار دادن مراحل بیشتر در یک اینفوگرافیک، استفاده از طرح بندی S  شکل است (شما همچنین می توانید این طرح را طرح جاده یا طرح مار بنامید).

طرح S در این الگوی اینفوگرافیک فرآیند شبیه یک جاده پر پیچ و خم است.

4. مراحل را با آیکون ها و تصاویر تجسم کنید

در قالب اینفوگرافیک فرآیند زیر، از نمادها برای نشان دادن هر مرحله از یک فرآیند طولانی استفاده می شود. این نه تنها به جذابیت بصری می افزاید، بلکه مانع از سنگین شدن متن طرح می شود.

علاوه بر استفاده از آیکون ها به تنهایی، شما همچنین می توانید آیکون ها را برای ایجاد تصاویر سفارشی خود ترکیب کنید. برای مثال، الگوی اینفوگرافیک فرآیند استخدام شغل را در نظر بگیرید، که از تصاویر آیکون برای تجسم آنچه که هر مرحله از فرآیند مستلزم آن است، استفاده می‌کند.

اگر برای استخدام یک طراح گرافیک نیازی به منابع ندارید، ممکن است از نحوه ایجاد تصاویر خود متضرر شوید.

اینجاست که آیکون ها می توانند نجات دهنده باشند. به سادگی آیکون هایی را جستجو کنید که قطعات مختلف صحنه ای را که در ذهن دارید نشان می دهد. سپس آن ها را در یک صحنه مرتب کنید، همانطور که قطعات یک کلاژ را مرتب می کنید.

این اینفوگرافیک فرآیند، بهترین شیوه‌های فناوری را در کلاس درس نشان می‌دهد. نمادهای سه بعدی از اینفوگرافیک بیرون می آیند و قبل از هر چیز توجه شما را جلب می کنند

فرآیند تم سایت تبلیغات در طرح تبلیغاتی را بنویسید؟

یک طرح تبلیغاتی مؤثر به شما کمک می کند تا مسیر روشنی برای بازگشت سرمایه (ROI) ارائه دهید و از مدیریت حمایت کنید و پیشنهاد خود را با ذینفعان مربوطه به اشتراک بگذارید.
در این پست، توضیح خواهیم داد که یک طرح تبلیغاتی چیست و بخش‌های اصلی را که باید در برنامه تبلیغاتی خود بگنجانید، برجسته می‌کنیم تا بتوانید موفقیت کمپین بعدی خود را تضمین کنید.

طرح تبلیغاتی چیست؟

یک طرح تبلیغاتی استراتژی های شما را برای دستیابی به مخاطبان هدف و دستیابی به اهداف تبلیغاتی خود مشخص می کند. در آن، کانال‌هایی را که استفاده می‌کنید، پیام‌های مهم و بودجه مورد نیاز را خلاصه می‌کنید – همه عناصر و اطلاعاتی که برای اجرای استراتژی تبلیغات خود نیاز دارید.

اینفوگرافیک فرآیندی چیست؟

اینفوگرافیک های فرآیندی نوع خاصی از اینفوگرافیک هستند که برای تجسم، خلاصه و ساده سازی فرآیندها طراحی شده اند. آن ها برای تجسم استراتژی های بازاریابی، حضور کارکنان جدید، نقشه های سفر مشتری، راهنمای محصول، دستور العمل ها و موارد دیگر عالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *