دسته بندی سایت تبلیغات ملی

دسته بندی سایت تبلیغات ملی

تبلیغات یک ارتباط غیر شخصی از اطلاعات است که معمولاً برای آنها هزینه می شود و معمولاً ماهیت قانع کننده ای در مورد محصولات، خدمات یا ایده ها توسط حامیان مالی شناسایی شده از طریق رسانه های مختلف دارد. در ادامه به بررسی مفهوم اطلاعات و دسته بندی سایت تبلیغات ملی می پردازیم.

اطلاعات و دسته بندی سایت تبلیغات ملی چیست؟

اطلاعات به عنوان با ارزش ترین منبع در جامعه امروزی و در اقتصاد آن تلقی می شود. در دسترس بودن اطلاعات حق جامعه است زیرا تمام فعالیت ها و رشد اقتصادی را تحریک می کند. در مورد بازاریابی نیز انتقال اطلاعات از اهمیت حیاتی برخوردار است. این شامل نام یک محصول یا خدمات و چگونگی سود آن محصول یا خدمات برای مصرف کننده است و بازار هدف را متقاعد می کند که آن برند خاص را از طریق رسانه های جمعی خریداری یا مصرف کند. از رسانه های جمعی می توان به عنوان هر رسانه ای که برای دستیابی به توده عمومی تعریف شده است، نام برد. رسانه های جمعی انواع مختلفی دارد و می توان به تلویزیون، اینترنت، رادیو، برنامه های خبری، تصاویر منتشر شده و مقالات اشاره کرد. تبلیغات همچنین می تواند به عنوان رسانه ای برای انتقال یک ایده به توده ها و تلاش برای متقاعد کردن آنها به انجام اقدامات خاصی مانند تشویق رفتارهای دوستدار محیط زیست و اجتناب از رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن عمل کند. با استفاده از دسته بندی سایت تبلیغات ملی می توان اثرگذاری این تبلیغ ها را افزایش داد. همچنین اطلاعات را می توان از طریق برنامه های تلویزیونی و همچنین از طریق بازی های ویدئویی به کودکان منتقل کرد.

دسته بندی سایت تبلیغات ملی چیست؟

در زیر چند دسته بندی سایت تبلیغات ملی آورده شده است.

1.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات محصول

یک ویژگی عادی تبلیغات، ایجاد تقاضای اولیه برای یک دسته محصول به جای یک نام تجاری خاص است. به اشتباه اعتقاد بر این است که تبلیغات محصول باید بر نام برند تاکید کند. این بر اساس این احساس است که یک تصویر خوب اغلب اثر بخشی تبلیغات محصول را افزایش می دهد. با این حال، در عمل، اکثر شرکت ها در ایجاد تصویر محصول با استفاده از نام های تجاری موفق هستند. به طور خلاصه، زمانی که شرکت سعی می کند محصول یا خدمات خود را از طریق تبلیغات بفروشد، به آن تبلیغات محصول گفته می شود.

دسته بندی سایت تبلیغات ملی
دسته بندی سایت تبلیغات ملی

2.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات سازمانی

این تبلیغات همیشه برای مصرف کنندگان ارسال نمی شود. در عوض، بسیاری از انواع مختلف مردم (سهامداران، طلبکاران و غیره) را هدف قرار داده است. این نوع از دسته بندی سایت تبلیغات ملی، محصول گرا نیست، بلکه برای ارتقای تصویر شرکت طراحی شده است.

3.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات تقاضای اولیه

این هدف برای تحریک تقاضای اولیه برای یک محصول یا دسته بندی محصول جدید است. در مراحل معرفی چرخه عمر محصول به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

4.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات انتخابی یا رقابتی

هنگامی که یک محصول وارد مرحله رشد چرخه حیات خود می شود و زمانی که رقابت شروع می شود، تبلیغات ظاهر می شود و انتخابی می شود. در اینجا هدف از تبلیغات افزایش تقاضا برای یک محصول یا خدمات خاص است. ممکن است تبلیغات با تأکید فراوان بر «یادآوری نام تجاری» بر تفاوت‌های ظریف در برندها تأکید کند. قیمت نیز به عنوان یک سلاح تبلیغاتی کلیدی استفاده خواهد شد زیرا محصولات بسیار شبیه به هم می شوند.

5.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات مقایسه ای

این یک روند بسیار بحث برانگیز در بازار رقابتی امروز است. این گونه تبلیغات نقش تعیین کننده ای بر ویژگی های مقایسه ای دو یا چند برند خاص از نظر ویژگی های محصول یا خدمت دارند. این روش در زمانی که محصولات مشابه به سرعت در بازار ظاهر می شوند و باعث رقابت شدید می شود، اتخاذ می شود.

6.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات مشارکتی

زمانی که تولیدکنندگان، عمده‌فروشان و خرده‌فروشان به طور مشترک از هزینه‌های تبلیغات حمایت می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، این به شکل تبلیغات مشارکتی است. چنین تبلیغاتی نام همه طرف های درگیر را دارد.

7.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات تجاری

همانطور که از نام آن پیداست چنین تبلیغاتی صرفاً برای افزایش موثر فروش است.

دسته بندی سایت تبلیغات ملی
دسته بندی سایت تبلیغات ملی

8.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات غیر تجاری

اینها معمولاً توسط مؤسسات خیریه و ترجیحاً برای درخواست کمک های عمومی و مالی (مانند جمع آوری کمک های مالی یا فروش بلیط) منتشر می شوند.

9.دسته بندی سایت تبلیغات ملی: تبلیغات مستقیم

تبلیغاتی که باعث استرس و ترغیب خرید فوری محصول می شود، به عنوان تبلیغات مستقیم شناخته می شود. تبلیغات پستی مستقیم تا حد زیادی قادر به دستیابی به اقدامات فوری است.

مزایای تبلیغات چیست؟

 • دانش مصرف کنندگان را گسترش می دهد
 •  به معرفی آسان محصولات به بازار کمک می کند
 • حجم فروش را افزایش می دهد
 • به ایجاد تصویری از محصول و شرکت کمک می کند.
 • آنها را قادر می سازد تا اطلاعات محصول را داشته باشند
 • ایجاد آگاهی در مورد محصول و خدمات
 • قیمت خرده فروشی را حفظ می کند
 • نرخ گردش سهام را افزایش می دهد
 • فرصتی را برای مشتریان فراهم می کند تا محاسن و معایب محصولات جایگزین مختلف را با هم مقایسه کنند
 • به برقراری ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان کمک می کند
 • منجر به عرضه در مقیاس بزرگ برای تقاضا و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر می شود

اهداف دسته بندی سایت تبلیغات ملی چیست؟

اهداف تبلیغاتی زیر را برای شرکت خود در نظر بگیرید:

1. آگاهی از برند

آگاهی از برند، اندازه گیری میزان آشنایی مصرف کنندگان با برند شماست. به عنوان یک هدف تبلیغاتی، ممکن است اهداف یا درصدهای عددی را برای تعداد افرادی که می‌خواهید برندتان را تشخیص دهند، تعیین کنید. ایجاد تبلیغاتی را در نظر بگیرید که لوگو، رنگ های برند و تصاویر به یاد ماندنی شما را در خود جای دهد تا در هنگام خرید، مصرف کننده برند شما را به خاطر بیاورد. این هدف اغلب هر سه هدف تبلیغاتی را با هم ترکیب می کند: یادآوری برند شما به مصرف کنندگان، متقاعد کردن آنها برای انتخاب برند شما و اطلاع رسانی در مورد برند شما.

2. افزایش ترافیک

ترافیک می تواند به این معنا باشد که چند نفر از وب سایت، نمایه ها یا صفحات شما بازدید می کنند. مشابه آگاهی از برند، ممکن است هدفی را برای افزایش ترافیک وب خود توسط تعداد معینی از بازدیدکنندگان تعیین کنید. موتورهای جستجو و تصاویر قابل کلیک دو شکل از تبلیغات دیجیتال هستند که می توانند ترافیک شما را افزایش دهند. اگر یک تبلیغ آنلاین جالب باشد، مصرف کنندگان ممکن است روی آن کلیک کنند. سپس تبلیغ می تواند آنها را به وب سایت شما هدایت کند، که می تواند ترافیک شما را افزایش دهد. به طور مشابه، گاهی اوقات شرکت ها برای تبلیغات در نتایج موتورهای جستجو هزینه می پردازند. کاربران اینترنت اگر عبارات کلیدی خاصی را جستجو کنند ممکن است این نوع تبلیغات را ببینند.

3. افزایش تعامل

تعامل، نحوه تعامل مردم با محتوای آنلاین و نمایه های رسانه های اجتماعی شما است. می‌توانید مخاطبان فعالی را هدف قرار دهید که مکرراً درگیر هستند یا مخاطبان منفعل که ممکن است بدون درگیر شدن پست‌های شما را ببینند. برای افزایش تعامل، می توانید از مخاطبان خود بازخورد بگیرید. سپس می توانید از این بازخورد برای به روز رسانی محتوای خود و هدف قرار دادن مخاطبان خود به طور مؤثرتر استفاده کنید.

راه دیگر برای بهبود تعامل مخاطب، حمایت مالی از یک هدیه است. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از یک جایزه حمایت مالی کند که افراد را ملزم می کند دوستان خود را تگ کنند یا یک پست رسانه اجتماعی را به اشتراک بگذارند. این ممکن است بر اعضای منفعل تأثیر بگذارد تا با برند تعامل بیشتری داشته باشند و همچنین آگاهی از برند را افزایش دهند.

4. افزایش علاقه چند رسانه ای

اهداف مربوط به علاقه چند رسانه ای معمولاً میزان علاقه مصرف کنندگان به محتوای شما را اندازه می گیرند. به عنوان مثال، می توانید تعداد افرادی که یک ویدیو را از ابتدا تا انتها تماشا می کنند را پیگیری کنید. تنظیم علاقه چند رسانه ای به عنوان یک هدف می تواند به شما در تعیین موارد زیر کمک کند:

 • کیفیت محتوایی که مخاطبان شما به دنبال آن هستند: برای ایجاد انگیزه در مردم برای تماشای ویدیوهای کامل، خواندن پست های وبلاگ کامل یا مشارکت کامل در سایر محتوای آنلاینی که شرکت شما تولید می کند، محتوای خود را به روز کنید تا مطمئن شوید که جذاب است. شما می توانید با انجام تحقیقات بازار، یاد بگیرید که چگونه محتوای خود را به طور موثر به روز کنید، که می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید رقبا چه کاری انجام می دهند.
 • مدت زمان مناسب برای محتوای خود: اگر علاقه مند به بهبود تعامل مخاطب با محتوای خود هستید، اندازه گیری مدت زمانی را در نظر بگیرید که افراد پست های وبلاگ شما را می خوانند یا ویدیوهای شما را تماشا می کنند. سپس، سعی کنید محتوای کوتاه‌تر یا محتوایی ایجاد کنید که پیام اصلی را به سرعت ارائه کند.
 • علاقه کلی به محتوای شما: می‌توانید معیارهایی مانند تعداد بازدیدها و لایک‌ها را مرور کنید تا به شما کمک کند که مشخص کنید چه تعداد از افراد به طور کلی به محتوای شما علاقه دارند.
دسته بندی سایت تبلیغات ملی
دسته بندی سایت تبلیغات ملی

5. تولید سرنخ

تولید سرنخ روشی برای افزایش تعداد مشتریان بالقوه ای است که علاقه مند به خرید محصولات یا خدمات از شرکت شما هستند. با استفاده از استراتژی‌های آموزنده و متقاعدکننده، می‌توانید در بازارهای جدید برای ایجاد سرنخ و ارتباط با مشتریان بالقوه جدید تبلیغ کنید. استفاده از تبلیغات موتورهای جستجو نیز می تواند راه موثری برای تولید سرنخ های جدید باشد. به عنوان مثال، اگر شخصی از موتور جستجو برای یافتن یک محصول آرایشی استفاده می کند، ممکن است شرکت شما را در نتایج جستجوی خود ببیند و با شما تماس بگیرد.

6. تحقیقات بازار هدفمند

تحقیقات بازار هدفمند روشی برای یادگیری در مورد مخاطبان برای کشف نیازها و خواسته های خاص آنهاست تا بتوانید به طور موثرتری تبلیغات کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک تبلیغ در وب سایت خود ایجاد کنید که کاربران را ترغیب می کند تا قبل از ادامه محتوای شما نظرسنجی را تکمیل کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان همچنین می تواند به شما در تنظیم استراتژی های تبلیغاتی آینده کمک کند.

7. بهبود توجه

هدف از تبلیغات ممکن است ایجاد هیجان در مورد یک محصول جدید یا برند شما باشد. می توانید از تیترهای پررنگ، رنگ های روشن و اعلان های واضح برای جلب توجه مخاطبان هدف خود استفاده کنید. شما می توانید موفقیت خود را در کلیک ها، فروش یا دنبال کردن رسانه های اجتماعی اندازه گیری کنید. این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کمپین تبلیغاتی شما چقدر موثر است و تعیین کنید که آیا روش مشابهی را برای جلب توجه برای کمپین های آینده انتخاب کنید یا خیر.

8. توسعه برند

شما می توانید هدف تبلیغاتی خود را برای توسعه برند خود در پاسخ به بازخورد مشتریان خود تعیین کنید. آزمایش با محتوای روایی، تبلیغات حمایت شده یا تبلیغات سنتی را در نظر بگیرید. سپس بررسی کنید که مصرف کنندگان به کدام نوع از تبلیغات بیشتر پاسخ دادند و از آن اطلاعات برای ایجاد تبلیغات موثر در آینده استفاده کنید. به طور مشابه، ممکن است در پاسخ به بازخورد مشتری، تغییرات ظریفی را در فونت های وب سایت، رنگ های برند یا لوگوی خود انجام دهید. سپس می‌توانید برای اطمینان از ایجاد محتوایی که مشتریانتان از آن لذت می‌برند، تغییرات ایجاد کنید.

9. حفظ مشتری

حفظ مشتری اندازه گیری تعداد مشتریانی است که پس از اولین خرید خود از شرکت شما خرید می کنند. برای تقویت حفظ مشتری خود، ممکن است برنامه های وفاداری جدیدی را تبلیغ کنید که به مشتریان شما پاداش می دهد یا ماهانه تخفیف های جدیدی ارائه می دهد. شما همچنین می توانید نرخ ریزش مشتری خود را اندازه گیری کنید، که به معنای سرعت شروع یا توقف تعامل مشتریان با برند شما است. این یک معیار عالی برای بررسی موثر بودن تلاش های حفظ مشتری شما است.

10. موقعیت یابی و تمایز

موقعیت یابی به این اشاره دارد که مشتریان شما در مورد برند شما چگونه فکر می کنند. به عنوان مثال، اگر برای یک رستوران فست فود ارگانیک کار می کنید، ممکن است بخواهید مصرف کنندگان شما با دیدن لوگوی برند شما به فکر یک وعده غذایی سریع و مغذی باشند. برای تأثیرگذاری بر نحوه تفکر مشتریان در مورد برند شما، می توانید تبلیغاتی ایجاد کنید که محصولات شما را با رقبا مقایسه می کند تا ارزش محصولات شما را برجسته کند. این نوع تبلیغات می تواند برند شما را متمایز کند و مصرف کنندگان را برای انتخاب محصولات شما تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید این هدف تبلیغاتی را با بررسی فروش خود در مقایسه با فروش رقیب اندازه گیری کنید.

11. فروش و سود

یکی از رایج ترین اهداف تبلیغات افزایش فروش و بهبود سود است. اگر فروش مستقیم هدف تبلیغاتی شماست، به نمایش آنلاین محصولات و خدمات خود با استفاده از تکنیک های متقاعد کننده فکر کنید. به عنوان مثال، یک شرکت پوشاک ممکن است در وب سایت ها با هدف مستقیم فروش یک کالای خاص تبلیغ کند. در این تبلیغات، این شرکت ممکن است از مدل های شاد برای جذب مشتریان هدف خود استفاده کند.

همچنین ممکن است مواد تبلیغاتی ایجاد کنید که نشان دهنده یک رویداد فوری مانند فروش یک روزه برای جذب مشتریان باشد. شما می توانید با محاسبه میزان درآمدی که شرکت در طول کمپین تبلیغاتی کسب می کند، میزان دستیابی خود به این هدف تبلیغاتی را بسنجید.

نتیجه

تبلیغات روشی پر هزینه است که باید از کارایی و اثربخشی آن اطمینان حاصل کرد، به این دلیل است که مفهوم تبلیغات علمی باید به دقت برنامه ریزی و اجرا شود و به سرعت اجرا شود و نظارت و کنترل شود.

تبلیغات محصول چیست؟

یک ویژگی عادی تبلیغات، ایجاد تقاضای اولیه برای یک دسته محصول به جای یک نام تجاری خاص است. به اشتباه اعتقاد بر این است که تبلیغات محصول باید بر نام برند تاکید کند. این بر اساس این احساس است که یک تصویر خوب اغلب اثر بخشی تبلیغات محصول را افزایش می دهد. با این حال، در عمل، اکثر شرکت ها در ایجاد تصویر محصول با استفاده از نام های تجاری موفق هستند. به طور خلاصه، زمانی که شرکت سعی می کند محصول یا خدمات خود را از طریق تبلیغات بفروشد، به آن تبلیغات محصول گفته می شود.

منظور از آگاهی از برند چیست؟

آگاهی از برند، اندازه گیری میزان آشنایی مصرف کنندگان با برند شماست. به عنوان یک هدف تبلیغاتی، ممکن است اهداف یا درصدهای عددی را برای تعداد افرادی که می‌خواهید برندتان را تشخیص دهند، تعیین کنید. ایجاد تبلیغاتی را در نظر بگیرید که لوگو، رنگ های برند و تصاویر به یاد ماندنی شما را در خود جای دهد تا در هنگام خرید، مصرف کننده برند شما را به خاطر بیاورد. این هدف اغلب هر سه هدف تبلیغاتی را با هم ترکیب می کند: یادآوری برند شما به مصرف کنندگان، متقاعد کردن آنها برای انتخاب برند شما و اطلاع رسانی در مورد برند شما.

برای جلب توجه مخاطبان هدف چه کاری باید انجام داد؟

هدف از تبلیغات ممکن است ایجاد هیجان در مورد یک محصول جدید یا برند شما باشد. می توانید از تیترهای پررنگ، رنگ های روشن و اعلان های واضح برای جلب توجه مخاطبان هدف خود استفاده کنید. شما می توانید موفقیت خود را در کلیک ها، فروش یا دنبال کردن رسانه های اجتماعی اندازه گیری کنید. این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کمپین تبلیغاتی شما چقدر موثر است و تعیین کنید که آیا روش مشابهی را برای جلب توجه برای کمپین های آینده انتخاب کنید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *