فرآیند قالب سایت تبلیغات

فرآیند قالب سایت تبلیغات

فرآیند قالب سایت تبلیغات شامل مراحل اجرای یک کمپین تبلیغاتی یکپارچه برای دستیابی به هدف تجاری فعلی شماست. بر اساس هدف، بودجه معقولی محاسبه می شود که برنامه رسانه ای بر اساس آن تدوین می شود.

مراحل فرآیند قالب سایت تبلیغات

اگر میخواهید یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید و به دنبال فرآیند ایجاد آن هستید در جای مناسبی قرار دارید. ما برای سهولت در برنامه ی تبلیغاتی شما فرآیند قالب سایت تبلیغات را ارائه داده ایم.

1. مخاطب هدف خود را انتخاب کنید

هنگام ساخت یک تبلیغ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که برای چه مخاطبی تبلیغ می‌سازید و بازار مناسب را هدف قرار دهید؛ در این صورت مشتریانی را خواهید یافت که به طور طبیعی تمایل دارند با برند و محصول شما درگیر شوند.

یکی از راه‌هایی که به تبلیغ شما کمک می‌کند مخاطب مناسب را پیدا کند، مشخص کردن افرادی است که می‌خواهید آنها را هدف پیام های خود قرار دهید؛ این کار به شما کمک می‌کند بهترین پیام‌رسانی را ترکیب کنید و بهترین پلتفرم تبلیغاتی را انتخاب کنید. این باید بر اساس شخصیت های خریدار شما باشد.

2. مهم ترین مرحله ی فرآیند قالب سایت تبلیغات: تحقیقات بازاریابی انجام دهید

تحقیقات بازار بخش مهمی از تبلیغات کمپین است. تحقیقات بازار با استفاده از شخصیت های خریدار می تواند به سوالات کلیدی در مورد بازار هدف شما پاسخ دهد، مانند:

 • آن ها چند ساله هستند؟
 • آنها بیشتر وقت خود را صرف چه کاری می کنند؟
 • در صورت وجود از چه پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟
 • آیا آنها در مناطق حومه شهر، شهری یا روستایی زندگی می کنند؟

دانستن اطلاعات بالا در مورد مخاطبان هدف می تواند به شما کمک کند به سؤالاتی مانند تبلیغات در اینستاگرام یا لینکدین یا یوتیوب پاسخ دهید؛ زیرا در مورد نحوه جلب نظر افراد مناسب بیشتر خواهید فهمید.

3. پلتفرم خود را انتخاب کنید

تحقیقات بازار شما باید بینش و اطمینان لازم را برای انتخاب مؤثرترین پلتفرم برای دستیابی به مخاطبان هدف به شما بدهد. همچنین باید تحقیقات تکمیلی در مورد هزینه‌ها، ROI و مزایای پلتفرم‌ها و روش‌های تبلیغاتی خاص را انجام دهید.

ممکن است متوجه شوید که استفاده از پلتفرم‌ها و روش‌های تبلیغاتی چندگانه حرکت مناسبی برای کمپین شما خواهد بود؛ مانند تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو. این در واقع یک استراتژی عالی است، زیرا شبکه گسترده‌تری ایجاد می‌کند و امکان دستیابی به چشم‌اندازهای بیشتری را در جایی که در حال حاضر هستند باز می‌کند.

فرآیند قالب سایت تبلیغات
فرایند قالب سایت تبلیغات

4.دشوار ترین مرحله ی فرآیند قالب سایت تبلیغات: در مورد بودجه تصمیم بگیرید

بودجه تبلیغاتی مبلغی است که یک شرکت برای تبلیغ کالاها و خدمات خود برنامه ریزی می کند. فعالیت‌های تبلیغاتی شامل انجام بررسی بازار، تهیه و چاپ خلاقیت‌های تبلیغاتی، تبلیغ از طریق رسانه‌های دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی، اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و غیره است.

تصویب بودجه شما ممکن است دشوار باشد، بنابراین با تشریح واضح موارد زیر، دستیابی به آنچه را که نیاز دارید آسان تر کنید:

 • کل بودجه مورد نیاز شما
 • نحوه تقسیم هزینه ها
 • ROI پیش بینی شده (یا تاثیر تجاری)

5. یک پیام بسازید

در این مرحله، شما مخاطبان هدف و پلتفرم مورد نظر خود را می شناسید، اما هنوز مطمئن نیستید که چه می خواهید بگویید. اینجا جایی است که می خواهید در مورد هدف گسترده کمپین خود برای الهام بخشیدن به تبلیغ خود فکر کنید.

آیا می خواهید مردم به فروشگاه شما بیایند یا از وب سایت شما بازدید کنند؟ آیا هدف فوری شما ثبت نام رایگان برای نرم افزار یا دانلود کتاب الکترونیکی است؟ در مورد پیام و اینکه چگونه می تواند به اهداف نهایی کمپین تبلیغاتی شما برسد فکر کنید.

6. مردم را وادار به صحبت کنید

در حالی که پیام شما باید شامل هدف برند شما باشد و با اهداف بلندمدت بازاریابی مرتبط باشد، باید چیزی باشد که مردم به خاطر بسپارند. به این دلیل که با تغییر بیشتر تبلیغات به سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و حتی توییتر، بازاریابی برند باید در اسرع وقت به نقطه ای برسد تا علاقه مشتری و اشتراک گذاری اجتماعی را جلب کند. اگر پیام شما خواه متن، تصویر یا ویدیو باشد، می تواند کاربران را وادار به توقف، نگاه و اشتراک گذاری با اتصالات خود کند، شانس بسیار بیشتری برای ایجاد تعامل ارگانیک و هدایت ترافیک بیشتر به سایت خود دارید.

7. تصمیم بگیرید که چه چیزی می سازید

تبلیغات می توانند آگاهی از برند و آگاهی از محصول را ایجاد کنند اما نه به طور همزمان. در نتیجه، ارزش آن را دارد که در مورد اهداف تبلیغاتی خود برای کمپین های بازاریابی جدید فکر کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف آگاهی از برند است، ممکن است بخواهید مجموعه ای از تبلیغات را در نظر بگیرید که داستانی را بیان می کند یا به مشتریان کمک می کند تا درباره آنچه که برند شما را منحصر به فرد می کند بیشتر بدانند. در اینجا، هدف این است که در مدت زمان طولانی‌تری با مشتریان تعامل داشته باشید تا به آنها کمک کنید از اولین باری که تبلیغ شما را می‌بینند تا تبدیل نهایی، با برند شما ارتباط برقرار کنند. در حالت ایده آل، داستان برند شما به ایجاد یک رابطه بلندمدت و متقابل با مشتری کمک می کند.

در همین حال، تبلیغات آگاهی از محصول برای برجسته کردن محصولات یا خدمات جدید، فراخوانی ویژه‌های فصلی یا کمک به انجام اقدامات خاص از سوی مشتریان طراحی شده‌اند. آنها اغلب یکبار یا یک سری تبلیغات کوتاه هستند که در مدت زمان کمی اجرا می شوند.

8. شامل یک CTA

در حالی که ایجاد آگاهی برای موثر بودن تبلیغات بسیار مهم است، اما به تنهایی کافی نیست. به همین دلیل است که همه تبلیغات شما به یک فراخوان برای اقدام (CTA) نیز نیاز دارند که اطلاعاتی را در مورد اقدامات بعدی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. در برخی موارد مانند تبلیغ در صفحه وب شما، CTA ممکن است ساده و مستقیم باشد، مانند “ثبت نام در خبرنامه ما” یا “برای خرید همین حالا اینجا را کلیک کنید.”

در همین حال، اگر در سایت‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنید، دستیابی به فروش فوری یا درخواست اطلاعات تماس کاربر ممکن است در واقع مشتریان را از خود دور کند. در اینجا، CTA شما باید ظریف‌تر باشد اما کاملا واضح باشد. به عنوان مثال، ممکن است «برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید» یا «کاوش در مورد آنچه که ما باید ارائه دهیم» را انتخاب کنید. در عمل، هدف این است که CTA شما در صورت علاقه، مسیری را برای اطلاعات بیشتر فراهم می‌کند.

9. حساس ترین مرحله ی فرآیند قالب سایت تبلیغات: جزئیات را فراموش نکنید

آنها چیزهای کوچکی هستند اما می توانند تأثیرات قابل توجهی برای کمپین تبلیغاتی شما داشته باشند.

یک تبلیغ برای کنسرت یا رویدادی که شرکت شما میزبان آن است در نظر بگیرید. شما این کار را انجام دادید: بازار مناسب را شناسایی کردید، یک پیام عالی ایجاد کردید و یک CTA ایجاد کردید که اقدام مشتری را هدایت می کند ولی شما جزئیات را فراموش کرده اید. آگهی شما مکان یا زمان وقوع رویداد را ذکر نمی کند. مطمئناً، مشتریان می‌توانند روی وب‌سایت شما کلیک کرده و مشخصات آن را ببینند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این مرحله را انجام دهند.

فرآیند قالب سایت تبلیغات
فرآیند قالب سایت تبلیغات

10. تبلیغات آزمایشی ایجاد کنید

قبل از راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود، ارزش آن را دارد که تلاش خود را برای ایجاد یک تبلیغ برای برند خود امتحان کنید. دلیل این امر این است که همه طرح های تبلیغاتی آنقدر که در ذهن شما ظاهر می شوند، روی صفحه نمایش عالی به نظر نمی رسند. با ایجاد ماکت‌های اولیه، می‌توانید ببینید چه چیزی کار می‌کند، چه چیزی خوب نیست و چه چیزی باید بهبود یابد.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایجاد تبلیغات ساده، Adobe Photoshop است. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ در اینجا نگاهی اجمالی به نحوه ایجاد یک تبلیغ در فتوشاپ داریم.

فرض کنید می خواهید یک تبلیغ فیس بوک در فتوشاپ ایجاد کنید. این مراحل را دنبال کنید:

1.یک سند جدید در فتوشاپ ایجاد کنید.

فتوشاپ را باز کنید، “File” را انتخاب کنید و سپس از منوی کشویی روی “New” کلیک کنید. در اینجا، می توانید اندازه آگهی جدید خود را به همراه نمایه رنگی که می خواهید استفاده کنید، انتخاب کنید.

2.تصویر خود را وارد کنید

در مرحله بعد، می خواهید یک تصویر برای کار با آن وارد کنید. به سادگی تصویر مورد نظر خود را در فضای کاری فتوشاپ بکشید و رها کنید.

3.مقداری متن اضافه کنید

با انتخاب دکمه T، مقداری متن به تصویر خود اضافه کنید. بسته به اینکه چه چیزی برای تصویر شما بهتر عمل می کند، می توانید متن عمودی یا افقی را انتخاب کنید.

4.یک CTA اضافه کنید.

هنگامی که از قرار دادن متن خود راضی بودید، یک CTA اضافه کنید. یکی از ابزارهای شکل را انتخاب کنید و آن را در تصویر خود قرار دهید. در صورت نیاز اندازه را تغییر دهید، سپس به ابزار متن برگردید و CTA خود را وارد کنید.

5.قانون 20 درصد را در نظر بگیرید.

فیس بوک قبلاً یک قانون 20 درصدی سخت و سریع داشت که بیان می کرد بیش از 20 درصد تصویر شما نمی تواند حاوی متن باشد. در حالی که اکنون این یک پیشنهاد قوی به جای یک قانون مطلق است، ارزش آن را دارد که متن خود را به حداقل برسانید زیرا فیس بوک تبلیغات را بر اساس حجم متن آنها رتبه بندی می کند؛ هر چه متن بیشتری داشته باشید، شانس شما برای دیده شدن کمتر می شود.

6.فایل خود را ذخیره کنید.

در نهایت، آگهی جدید خود را ذخیره کنید. به “File”، سپس “Save As” و سپس “Format” بروید. ارزش آن را دارد که آن را به عنوان یک سند فتوشاپ (psd.) و یک فایل png. ذخیره کنید، که آپلود در فیس بوک را آسان تر می کند.

11. موثر ترین مرحله ی فرآیند قالب سایت تبلیغات: دارایی های خلاق را توسعه دهید

همه ی تبلیغات ها به دارایی های خلاقانه نیاز دارند. به احتمال زیاد، بیشتر تبلیغاتی که اجرا می کنید به یک یا چند مورد زیر نیاز دارند:

 • عکس
 • تصاویر و یا انیمیشن های سفارشی طراحی شده
 • ویدئو
 • GIF

همه این دارایی ها می توانند زیاد باشند و اگر فکر می کنید «من فیلمبردار/نویسنده/طراح/عکاس نیستم!»، خوب است. اگر این منابع برای کمک به ساخت آگهی در دسترس شما نیست، تیمی از فریلنسرها یا آژانسی را استخدام کنید تا به شما در تولید این محصولات و ایجاد یک تبلیغ برجسته کمک کنند، یا از یک ابزار طراحی بازاریابی آنلاین برای کمک استفاده کنید.

فرآیند قالب سایت تبلیغات
فرآیند قالب سایت تبلیغات

12. اندازه گیری های موفقیت را تعیین کنید و ردیابی را تنظیم کنید

مهم نیست که هدف نهایی شما لایک صفحه، خرید آنلاین یا استفاده از کدهای تبلیغاتی باشد، هرگز نباید بدون اینکه در مورد دو سوال کاملا شفاف باشید، تبلیغی را راه اندازی کنید:

 • چه چیزی را می خواهیم ببینیم تا این تبلیغ را موفق بنامیم؟
 • چگونه موفقیت را اندازه گیری می کنیم؟

شما قبلاً در مرحله 7 به هدف تبلیغات خود فکر کرده اید، بنابراین اکنون با تنظیم ردیابی تبلیغات مناسب، انتظارات کمپین خود را مشخص کنید.

به احتمال زیاد پلتفرمی که از آن استفاده می کنید مانند فیس بوک، گوگل یا لینکدین، دارای یک پلت فرم مدیریت و ردیابی تبلیغات است که به شما امکان می دهد ببینید تبلیغات شما چقدر تعامل داشته است و چقدر هزینه دارد.

با این حال، اگر شما می خواهید چند قدم اضافی برای کمک به تحلیل خود بردارید می توانید:

 • از یک پلت فرم خودکار ردیابی آگهی رایگان برای اندازه گیری بازگشت سرمایه تبلیغاتی استفاده کنید و ببینید چگونه تبلیغات شما با پروژه ها و کمپین های بازاریابی بزرگتر پیوند می خورد. شما همچنین می توانید از این پلت فرم برای مقایسه تبلیغات از سایت های مختلف استفاده کنید.
 • یک صفحه گسترده ردیابی سفارشی را به صورت آفلاین تنظیم کنید تا میزان تعامل با آگهی خود و سایر نقاط داده مانند هزینه، تبدیل، و بازگشت سرمایه تبلیغاتی را اندازه گیری کنید.
 • از نشانه های ردیابی سفارشی برای پیوندهای تبلیغ شده در تبلیغات خود استفاده کنید تا بتوانید تعامل و تبدیل ها را در وب سایت خود تجزیه و تحلیل کنید.

13. تبلیغ خود را راه اندازی کنید

تبلیغ آماده شده است و در نهایت می توانید تبلیغ خود را برای دیدن جهانیان راه اندازی کنید. نیازی به گفتن نیست که روند راه اندازی تبلیغات در گوگل با بینگ متفاوت است. همین را می توان برای هر کانال رسانه های اجتماعی نیز گفت.

14. پیگیری و تجزیه و تحلیل عملکرد

نتایج بلافاصله شروع به نمایش می‌کنند، بنابراین می‌توانید ببینید که تبلیغات شما فوراً و در طول زمان چقدر خوب عمل می‌کنند. به تبلیغاتی که با هزینه کم تعداد زیادی را به ارمغان می آورند توجه داشته باشید.

به یاد داشته باشید، می توانید با یک ابزار رایگان ردیابی تبلیغات آنلاین، سختی ردیابی دستی تبلیغات را از بین ببرید.

15. تغییرات ایجاد کنید، کنار بگذارید و تکرار کنید

هنگامی که کمپین تبلیغاتی شما به پایان رسید (یا اگر یک کمپین آنلاین در حال انجام است)، آموخته های خود را در نظر بگیرید و آنها را در تبلیغات بعدی خود اعمال کنید.

به عنوان مثال، شاید متوجه شده باشید که تبلیغات آنلاین گسترده ی شما بدتر از تبلیغاتی است که مختصرتر هستند یا اینکه یوتیوب این بار کار نمی کند. برای تقویت برنامه تبلیغاتی شرکت خود، به آنچه کارآمد است و کار می کند متمایل شوید و آنچه را که موثر نیست کنار بگذارید.

چرا تحقیقات بازار بخش مهمی از فرآیند قالب سایت تبلیغات است؟

تحقیقات بازار بخش مهمی از تبلیغات کمپین است. تحقیقات بازار با استفاده از شخصیت های خریدار می تواند به سوالات کلیدی در مورد بازار هدف شما پاسخ دهد، مانند:
آن ها چند ساله هستند؟
آنها بیشتر وقت خود را صرف چه کاری می کنند؟
در صورت وجود از چه پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟
آیا آنها در مناطق حومه شهر، شهری یا روستایی زندگی می کنند؟

منظور از مرحله ی (مردم را وادار به صحبت کنید) چیست؟

در حالی که پیام شما باید شامل هدف برند شما باشد و با اهداف بلندمدت بازاریابی مرتبط باشد، باید چیزی باشد که مردم به خاطر بسپارند. به این دلیل که با تغییر بیشتر تبلیغات به سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و حتی توییتر، بازاریابی برند باید در اسرع وقت به نقطه ای برسد تا علاقه مشتری و اشتراک گذاری اجتماعی را جلب کند. اگر پیام شما خواه متن، تصویر یا ویدیو باشد، می تواند کاربران را وادار به توقف، نگاه و اشتراک گذاری با اتصالات خود کند، شانس بسیار بیشتری برای ایجاد تعامل ارگانیک و هدایت ترافیک بیشتر به سایت خود دارید.

نقش جزئیات در تبلیغات چیست؟

آنها چیزهای کوچکی هستند اما می توانند تأثیرات قابل توجهی برای کمپین تبلیغاتی شما داشته باشند.
یک تبلیغ برای کنسرت یا رویدادی که شرکت شما میزبان آن است در نظر بگیرید. شما این کار را انجام دادید: بازار مناسب را شناسایی کردید، یک پیام عالی ایجاد کردید و یک CTA ایجاد کردید که اقدام مشتری را هدایت می کند ولی شما جزئیات را فراموش کرده اید. آگهی شما مکان یا زمان وقوع رویداد را ذکر نمی کند. مطمئناً، مشتریان می‌توانند روی وب‌سایت شما کلیک کرده و مشخصات آن را ببینند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این مرحله را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *