تکنیک های قالب سایت تبلیغات

تکنیک های قالب سایت تبلیغات

در بازار امروز، تبلیغ‌کنندگان برای جذب مشتری و متمایز ساختن محصولات خود از رقبا بر روش‌های نوآورانه تکیه می‌کنند. تکنیک های قالب سایت تبلیغات می تواند از کاربرد روانشناسی رنگ ها و استفاده از نمادگرایی تا جذابیت برای احساسات مخاطب را شامل شود. یادگیری در مورد این تکنیک ها ممکن است فرصت های بازاریابی بیشتری را برای سازمان ایجاد کند و می تواند آگاهی کلی از برند را بهبود بخشد.

تکنیک های قالب سایت تبلیغات چیست؟

تکنیک های قالب سایت تبلیغات روشی است که بازاریابان برای جلب توجه به یک محصول از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال، یکی از تکنیک های قالب سایت تبلیغات ممکن است بر رمز و راز پیرامون یک محصول تأکید کند که منجر به خرید یک محصول توسط مشتریان یا تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک شرکت شود. بازارها از برخی تکنیک های تبلیغاتی برای برانگیختن احساساتی استفاده می کنند که مصرف کنندگان را به خرید ترغیب می کند. هر تکنیک برای رسیدن به هدف یکسان یعنی نهایی کردن یک فروش متفاوت عمل می کند. تکنیک های قالب سایت تبلیغات انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

انواع تکنیک های قالب سایت تبلیغات

هنگام ایجاد یک کمپین بازاریابی، این تکنیک های قالب سایت تبلیغات را برای کمک به افزایش فروش در نظر بگیرید:

1. روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ استفاده از رنگ ها برای برانگیختن احساسات خاص است. متخصصان بازاریابی از این تکنیک در همه اشکال بازاریابی بصری استفاده می کنند. در نظر گرفتن رنگ‌ها در پس‌زمینه، بسته‌بندی محصول، فونت‌ها و برند بسیار مهم است زیرا یک پالت رنگی خاص می‌تواند پیام‌های خاصی را ارسال کند. برای مثال، رنگ‌های خاموش می‌توانند حس آرامش را برای مصرف‌کنندگان فراهم کنند، بنابراین بازاریابان اغلب از رنگ‌های روشن در تبلیغات محصولات مرتبط با خواب استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت ها از یک رنگ برای نشان دادن نام تجاری خود استفاده می کنند که برای مصرف کنندگان قابل تشخیص است.

2. ترکیب

ترکیب بندی مستلزم چیدمان عناصر در یک تبلیغ و نحوه اشغال فضا است. این تکنیک در هر نوع تبلیغات تصویری وجود دارد. ترکیب بندی با ایجاد یک جریان بصری که چشم بیننده را از یک عنصر به عنصر دیگر هدایت می کند، به تأثیرگذاری بر منظر کمک می کند. فلش ها یا مرزها نمونه هایی از ترکیب بندی هستند که متخصصان بازاریابی ممکن است در تلاش برای هدایت چشم بیننده در جهت مورد نظر درج کنند.

تکنیک های قالب سایت تبلیغات
تکینک های قالب سایت تبلیغات

3. نقطه کانونی

نقطه کانونی نقطه اصلی مورد توجه در یک تصویر است. انتخاب یک نقطه کانونی برای اطمینان از واضح بودن پیام شما برای بینندگان مهم است. شما می توانید یک نقطه کانونی را به روش های مختلفی ایجاد کنید. برای مثال، می‌توانید از فوکوس انتخابی استفاده کنید که همه چیز را در پس‌زمینه محو می‌کند تا توجه را به نقطه کانونی شما جلب کند. همچنین می توانید از نورپردازی برای تاکید بر محصول و ایجاد پس زمینه تیره در اطراف آن استفاده کنید.

4. ترکیب تایپوگرافی

تایپوگرافی که بیشتر به عنوان فونت شناخته می شود، شامل سبک و ظاهر متن است. این می تواند پیام ها را با کلمات به تصویر بکشد و در عین حال از نظر بصری نیز جذاب باشد. برای اطمینان از اینکه متن برای مصرف کنندگان جالب است، یک طراح ممکن است حروف را به شکل درست کند یا بافت اضافه کند. مهم است که از میزان متنی که در تبلیغات استفاده می کنید آگاه باشید. وقتی تایپوگرافی عنصر اصلی نیست، ممکن است استفاده کم از آن مفید باشد تا از پیام تبلیغاتی منحرف نشوید.

5. قانون یک سوم

قانون یک سوم یک ابزار بصری است که به سازندگان محتوا و طراحان کمک می کند تا عناصر را به شکل بصری جذابی در یک فضا قرار دهند. اجرای قانون یک سوم مستلزم تقسیم فضای طراحی به شش مستطیل مساوی، ایجاد دو ردیف و سه ستون فضا برای پر کردن است. برای حفظ تعادل، سازندگان عناصر مهمی مانند نام تجاری و محصول را در نقاط متقاطع مستطیل ها قرار می دهند.

6. تکرار

این گزینه از تکنیک ای قالب سایت تبلیغات، در یک استراتژی بازاریابی یا دیده شدن یک تبلیغ را افزایش می دهد یا به همان پیام در یک تبلیغ چندین بار ارجاع می دهد. ممکن است زمانی که سخنگو عبارتی را برای جلب توجه به یک ویژگی محصول خاص تکرار می کند، این تکنیک را در تبلیغات تجاری مشاهده کنید. اغلب، بازاریابان از تکرار برای افزایش آگاهی محصولات جدید یا به طور کلی برند استفاده می کنند. این شامل نمایش چندباره یک تبلیغ به مشتریان است.

7. پشت صحنه

تکنیک پشت صحنه، نحوه عملکرد یک شرکت را به مشتریان ارائه می دهد. این برای ارتباط با مشتریان و ارائه اطلاعات مهم به آنها مفید است، مانند اینکه چگونه شرکت ویژگی های ایمنی را به محصول خود اضافه می کند. نمونه‌هایی از محتوای پشت صحنه برای تبلیغات ممکن است شامل یک ویدیو از شرکت یا عکس‌های اعضای تیم که در دفتر کار می‌کنند باشد.

8. سمبولیسم

سمبولیسم زمانی است که یک شی یا ایده دیگری را نشان می دهد. بازاریابان برای دستیابی به نمادگرایی از استعاره ها و تشبیهات در تبلیغات استفاده می کنند. این تکنیک به مشتریان کمک می کند تا محصول را با چیزی آشنا مرتبط کنند و ویژگی های نماد را به محصول نسبت دهند.

9. دیدگاه

تکنیک تبلیغات نقطه‌نظر عملی را طوری نمایش می‌دهد که گویی بیننده خودش آن را انجام می‌دهد یا تجربه می‌کند. این می تواند با غوطه ور کردن بینندگان در تبلیغ، ارتباط قدرتمندی با بینندگان ایجاد کند. اغلب، این تکنیک برای فروش محصولات سبک زندگی مانند تجهیزات فضای باز مفید است. برای فیلمبرداری از تبلیغات نقطه‌نظر، اپراتورهای دوربین یا هنرمندان بدلکاری دوربین را در سطح چشم قرار می‌دهند تا دیدگاه اول شخص را نشان دهند.

10. آنتروپومرفیسم

آنتروپومرفیسم شامل تبدیل اجسام بی جان به موجوداتی است که می توانند راه بروند و صحبت کنند. این تاکتیک از شخصیت سازی استفاده می کند تا تبلیغات را به یاد ماندنی کند. گاهی اوقات، اگر تبلیغات آنها موفقیت آمیز باشد و شخصیت به راحتی قابل تشخیص باشد، ممکن است برندها شخصیتی از کالا ایجاد کنند تا آنها را بفروشند یا به عنوان هدیه به مصرف کنندگان توزیع کنند.

تکنیک های قالب سایت تبلیغات
تکنیک های قالب سایت تبلیغات

11. جذابیت عاطفی

جذابیت عاطفی یک تکنیک بازاریابی موثر است که احساسات بیننده را برای ایجاد انگیزه در عمل هدف قرار می دهد. این تکنیک از داستان سرایی برای تأثیرگذاری بر احساساتی مانند عشق، همدردی، خشم یا ترس استفاده می کند. به عنوان مثال، تبلیغات جواهرات ممکن است پیشرفت رابطه زن و شوهر را از طریق هدایای جواهرات نشان دهد؛ از یک دستبند گرفته تا یک گردنبند و یک حلقه نامزدی.

12. قصه گویی

داستان سرایی در تبلیغات به مشتریان کمک می کند تا با یک محصول ارتباط برقرار کنند. شرکت ها می توانند با به اشتراک گذاشتن تجربیات مشتری، یادآوری تاریخچه خود یا جمع آوری نظرات از صنعت خاص خود، داستانی را تعریف کنند. این استراتژی اغلب از عناصر بسیاری از تکنیک های تبلیغاتی دیگر مانند جذابیت عاطفی و دیدگاه استفاده می کند.

13. اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی تکنیکی است که از نفوذ اجتماعی برای متقاعد کردن مصرف کنندگان احتمالی برای خرید محصول یا خدمات استفاده می کند. شرکت ها با استفاده از توصیفات مشتریان، اثربخشی و ارزش محصول خود را به مشتریان بالقوه ثابت می کنند. توصیفات مشابه ارجاع ها هستند و می توانند با داشتن مشتری دیگری که مشتریان جدید می توانند با او ارتباط برقرار کنند، اعتماد مصرف کنندگان را جلب کنند و در مورد یک نام تجاری مثبت صحبت کنند.

14. انیمیشن و موشن گرافیک

استفاده از انیمیشن و موشن گرافیک در تبلیغات دیجیتال رایج است. اغلب به همان اندازه تبلیغات سنتی خلاقانه است و مقرون به صرفه است. انیمیشن ممکن است شامل نقاشی‌ها و گرافیک‌های کامپیوتری باشد که هنرمندان به آنها حرکت اضافه می‌کنند. یک موشن گرافیک مشابه است اما معمولاً اشکال و متون را به جای کاراکترها نشان می دهد.

15. تبلیغات ناتمام

این تکنیک بدون ارائه جزئیات ادعاهایی را مطرح می کند و باعث می شود تبلیغات ناتمام به نظر برسد. این تکنیک می تواند بینندگان را متقاعد کند تا اطلاعات بیشتری را در وب سایت شرکت جستجو کنند یا با نماینده فروش تماس بگیرند که فرصت های بیشتری را برای فروش به مصرف کنندگان برای شرکت فراهم می کند. اغلب، شرکت ها از این تکنیک استفاده می کنند تا نشان دهند که چگونه محصول یا خدمات آنها بهتر از رقبا است.

16. ترفیع و پاداش

بازاریابان از تکنیک تبلیغات و پاداش برای ایجاد پیشنهادات و تخفیف های ویژه استفاده می کنند که مصرف کنندگان را برای خرید محصول ترغیب می کند. در اینجا نمونه هایی از تبلیغات و جوایز برای در نظر گرفتن آورده شده است، از جمله:

  • ارسال رایگان
  • یک خرید، یک پیشنهاد رایگان دریافت کنید
  • درصد معینی تخفیف
  • نمونه های مجانی
  • کوپن

17. ادعاها

ادعاها یک تکنیک تبلیغاتی است که ویژگی های یک محصول و مزایایی را که برای مشتریان بالقوه ارائه می دهد را توصیف می کند. نمونه ای از ادعا زمانی است که یک شرکت آبمیوه گیری اظهار می کند که محصول خود را با میوه های محلی تولید می کند. ادعاها معمولاً توجه مخاطب را به خود جلب می کنند.

تکنیک های قالب سایت تبلیغات
تکنیک های قالب سایت تبلیغات

18. نگاه کنید

نگاه یک تکنیک شامل تماس چشمی است. برجسته کردن چشم های یک نفر در جهت دهی توجه و ایجاد لحن برای یک تبلیغ موثر است. در اینجا دو نوع رایج از تکنیک های نگاه وجود دارد:

نگاه مستقیم

شخصیت یا شخصی که در تبلیغات ظاهر می شود مستقیماً به بینندگان نگاه می کند. این باعث ایجاد ارتباط می شود و می تواند مصرف کنندگان را برانگیزد تا احساسات خاصی را بر اساس جنبه های دیگر تبلیغات احساس کنند. به عنوان مثال، تبلیغات عطر از این تکنیک استفاده می کنند و افراد جذاب معمولی را در بر می گیرند تا حس خوب را با بوی یک عطر خاص مرتبط کنند.

سه ربع نگاه

شخصی که در یک آگهی تبلیغاتی نشان داده می‌شود، عمداً چشمان خود را به جای دیگری از صفحه نمایش می‌دهد. این می تواند حس رمز و راز و شگفتی ایجاد کند یا به تأکید بر نقطه کانونی تبلیغ کمک کند. محصولات زیبایی اغلب از این تکنیک استفاده می کنند و بازیگران را در حین آرایش، شستشوی صورت یا موارد دیگر به آینه نگاه می کنند.

19. تایید افراد مشهور

تکنیک تایید افراد مشهور مستلزم استخدام یک چهره مشهور برای تبلیغ مزایای یک محصول برای مصرف کنندگان است. استفاده از یک فرد آشنا به ایجاد اعتماد با مخاطب هدف کمک می کند. همچنین رایج است که مردم بخواهند شخصیت های مشهور را تکرار کنند، به همین دلیل است که این تکنیک در هنگام فروش محصولات موفق است. این شبیه به استفاده از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی است، اما افراد مشهور اغلب مخاطبان بیشتری دارند. بسیاری از برندها از افراد مشهور در تبلیغات خود استفاده می کنند و برخی از شرکت ها در بیشتر تبلیغات خود از افراد مشهور خاصی استفاده می کنند که تبدیل به سفیر برند می شوند.

20. مسیر بصری

همانطور که از نام این تکنیک پیداست، یک مسیر بصری بیننده را هنگامی که به یک قطعه خاص از محتوا نگاه می کند هدایت می کند. یکی از قابل توجه ترین اشکال برای یک مسیر بصری، شکل “Z” است که مصرف کنندگان را از گوشه بالا سمت چپ به گوشه بالا سمت راست هدایت می کند. از اینجا، نگاه بیننده به طور طبیعی قبل از حرکت به گوشه پایین سمت راست به سمت پایین به گوشه سمت چپ تغییر می کند. می‌توانید مسیرهای بصری را در وب‌سایت‌ها و بسته‌بندی محصول اعمال کنید تا اطمینان حاصل کنید که بیننده مرتبط‌ترین اطلاعات را حفظ می‌کند.

21. زبان بدن

از آنجایی که بسیاری از شرکت ها به پیام های متنی و شفاهی متکی هستند، می توانید با استفاده از زبان بدن در استراتژی های بازاریابی خود، خود را متمایز کنید. در نظر بگیرید که مدل‌ها یا بازیگران در تبلیغات چگونه احساسات را از طریق حالت‌ها و حالات صورت خود منتقل می‌کنند. با استفاده از این نشانه‌های غیرکلامی، می‌توانید به سرعت بینندگان را تشویق کنید تا احساس خاصی نسبت به محصول داشته باشند. برای مثال، تبلیغاتی که تعامل مراقبتی بین پزشک و بیمار را به تصویر می‌کشد، ممکن است مخاطبان را به رویکرد همدلانه بیمارستان متقاعد کند.

22. تداعی

تداعی فرآیند کمک به مخاطبان شما برای ایجاد ارتباط بین یک محصول و احساسات خاص است. به عنوان مثال، تبلیغاتی را برای یک ساعت لوکس در نظر بگیرید. به خصوص اگر مخاطبان با برند آشنا نباشند، ممکن است این شرکت اجزایی مانند عمارت، لیموزین، و لباس های گران قیمت را در تبلیغات بگنجاند. این اقلام لوکس به بیننده این امکان را می دهد که ساعت را با تجمل گرایی مرتبط کند و در صورتی که با سبک زندگی مرفه آنها همخوانی داشته باشد، آن را خریداری کند.

23. واقعیت افزوده

واقعیت افزوده یک تجربه تعاملی است دنیای واقعی و محتوای تولید شده توسط رایانه را ترکیب می کند. به عنوان مثال، یک برند لباس را در نظر بگیرید که می خواهد یک مجموعه جدید را تبلیغ کند. یکی از فروشگاه های آن ممکن است صفحه نمایشی در اندازه واقعی ایجاد کند که تصویری از یک مصرف کننده می گیرد و به او نشان می دهد که در لباس های مختلف چگونه به نظر می رسد. این تجربه با جذب مشتریان و ایجاد یک تجربه خرید راحت تر، برند را از رقبا متمایز می کند.

24. آمار

تبلیغ کنندگان اغلب به آمار تکیه می کنند تا اثربخشی محصولات خود را برجسته کنند و ثابت کنند که افراد دیگر از آنها استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک محصول تمیز کننده ممکن است نشان دهنده درصد میکروب هایی باشد که می تواند از یک سطح پاک کند. ارائه آمار صادقانه می تواند به شما کمک کند تا اعتماد مشتریان خود را حفظ کنید.

نتیجه

دنیای تبلیغات دیجیتال به طور مداوم در حال پیشرفت است و رقابت زیادی در آن وجود دارد. برای پیروز شدن در این رقابت واجب است که تکنیک های قالب سایت تبلیغات را بدانید و هوشمندانه و متناسب با نیاز برند خود از آن استفاده کنید؛ اما تکنیک هایی مانند روانشناسی رنگ و نگاه همیشه تکنیک های مهمی هستند که باید آنها را رعایت کنید.

دیدگاه چیست؟

تکنیک تبلیغات نقطه‌نظر عملی را طوری نمایش می‌دهد که گویی بیننده خودش آن را انجام می‌دهد یا تجربه می‌کند. این می تواند با غوطه ور کردن بینندگان در تبلیغ، ارتباط قدرتمندی با بینندگان ایجاد کند. اغلب، این تکنیک برای فروش محصولات سبک زندگی مانند تجهیزات فضای باز مفید است. برای فیلمبرداری از تبلیغات نقطه‌نظر، اپراتورهای دوربین یا هنرمندان بدلکاری دوربین را در سطح چشم قرار می‌دهند تا دیدگاه اول شخص را نشان دهند.

موثرترین تکنیک قالب سایت تبلیغات چیست؟

جذابیت عاطفی یک تکنیک بازاریابی موثر است که احساسات بیننده را برای ایجاد انگیزه در عمل هدف قرار می دهد. این تکنیک از داستان سرایی برای تأثیرگذاری بر احساساتی مانند عشق، همدردی، خشم یا ترس استفاده می کند. به عنوان مثال، تبلیغات جواهرات ممکن است پیشرفت رابطه زن و شوهر را از طریق هدایای جواهرات نشان دهد؛ از یک دستبند گرفته تا یک گردنبند و یک حلقه نامزدی.

رایج ترین تکنیک قالب سایت تبلیغات چیست؟

استفاده از انیمیشن و موشن گرافیک در تبلیغات دیجیتال رایج است. اغلب به همان اندازه تبلیغات سنتی خلاقانه است و مقرون به صرفه است. انیمیشن ممکن است شامل نقاشی‌ها و گرافیک‌های کامپیوتری باشد که هنرمندان به آنها حرکت اضافه می‌کنند. یک موشن گرافیک مشابه است اما معمولاً اشکال و متون را به جای کاراکترها نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *