فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

در فرآیند سایت تبلیغات بک لینک پیوندهایی از یک صفحه در یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند. اگر شخصی به سایت شما لینک داده باشد، شما یک بک لینک از او دارید. اگر به وب سایت دیگری لینک دهید، آنها یک بک لینک از شما دارند

مثال برای فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

به عنوان مثال، این کلمات به یوتیوب پیوند دارند، بنابراین آنها اکنون یک بک لینک از ما دارند.

در این راهنما، یاد خواهید گرفت:

 • چرا بک لینک ها مهم هستند
 • چه چیزی باعث ایجاد یک بک لینک خوب می شود
 • نحوه بررسی بک لینک ها (به هر وب سایت)
 • چگونه لینک های پیوندی بیشتر بدست آوردید

نکته: اگر یک صفحه به صفحه دیگری در همان وب سایت پیوند داده شود، به عنوان بک لینک داخلی شناخته می شود.

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها به سه چیز اصلی کمک می کنند:

1. رتبه بندی

موتورهای جستجو مانند گوگل بک لینک ها را به عنوان رای اعتماد می بینند. به طور کلی، هرچه آرای صفحات وب شما بیشتر باشد، احتمال بیشتری برای رتبه بندی آنها برای جستجوهای مربوطه وجود دارد.

از کجا بدانیم؟ ما عوامل رتبه‌بندی مبتنی بر پیوند را در چند مورد مطالعه کرده‌ایم  و همیشه یک چیز را پیدا کرده‌ایم: تعداد بک لینک‌ها از وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌کننده) به شدت با ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط است.

2. قابلیت کشف

موتورهای جستجو با مراجعه مجدد به صفحاتی که از قبل می‌دانند برای بررسی لینک‌های جدید، محتوای جدید را پیدا می‌کنند.

از آنجایی که موتورهای جستجو بیشتر از صفحات پرطرفدار بازدید می کنند، ممکن است در صورت دریافت بک لینک از صفحات محبوب، محتوای شما را سریعتر کشف کنند.

3. ترافیک ارجاعی

بک لینک ها برای راهنمایی افراد به منابع مفید وجود دارند. به همین دلیل قابل کلیک هستند. هنگامی که شخصی روی لینکی به وب سایت شما کلیک می کند، ترافیک ارجاع دریافت می کنید.

یک بک لینک خوب چیست؟

همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا برخی از ویژگی های متعددی که به کیفیت و کاربرد بک لینک کمک می کنند، آورده شده است.

ارتباط

گوگل برای بک لینک های مرتبط ارزش بیشتری قائل است، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که افراد روی آنها کلیک کنند. این چیزی است که آنها در حق اختراع “موج سوار معقول” خود در مورد آن صحبت می کنند.

این به معنای واقعی چیست؟ اگر یک لوله کش از دو صفحه بک لینک داشته باشد، یکی در مورد گربه ها و دیگری در مورد نصب دیگ بخار، به احتمال زیاد صفحه دوم ارزشمندتر است. این ایده در سطح دامنه نیز اجرا می شود.

خوانندگان plumbing.com بیشتر از خوانندگان cats.com  روی پیوند به وب سایت لوله کش کلیک می کنند.

قدرت

بک لینک ها از صفحات وب قوی معمولاً «اقتدار» بیشتری نسبت به صفحات ضعیف منتقل می کنند. اقتدار در سطح صفحه چیزی است که ما چند بار مطالعه کرده ایم و رابطه واضحی بین آن و ترافیک ارگانیک پیدا کرده ایم.

نکته: رتبه‌بندی URL (UR)  معیار مرجع Ahrefs در سطح صفحه است. در مقیاس 0-100 نمره گذاری شده است.

با این حال، بک لینک از صفحات قوی همیشه  قدرت بیشتری را منتقل نمی کند.

حق اختراع اصلی گوگل بیان می کند که اختیارات به طور مساوی بین همه پیوندهای خروجی در یک صفحه وب تقسیم می شود.

بنابراین اگر از دو صفحه بک لینک دارید و یکی از آن ها لینک های خروجی بیشتری نسبت به دیگری دارد، در این صورت، اگر همه چیز برابر باشد، پیوند از صفحه ای که لینک های خروجی کمتری دارد، قدرت بیشتری را منتقل می کند.

آیا این روزها همه چیز به همین سادگی است؟ احتمالا نه. گوگل تعداد زیادی پتنت دارد که روش های مختلفی را برای تعیین ارزش به بک لینک ها توصیف می کند.

علاوه بر این، بک لینک های داخلی نیز به اعتبار یک صفحه کمک می کنند.

فرآیند سایت تبلیغات بک لینک
فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

ترافیک

بک لینک از صفحات پربازدید معمولاً ترافیک ارجاعی بیشتری را نسبت به صفحات کم بازدید برای شما ارسال می کند. این واضح است. سوال واقعی این است که آیا بک لینک از صفحات پربازدید بیشتر از صفحات کم بازدید بر رتبه بندی تاثیر می گذارد؟

این سوالی است که اخیراً سعی کردیم به آن پاسخ دهیم. ما صفحات با رتبه برتر را برای 44589 کلمه کلیدی بدون مارک انتخاب کردیم و ترافیک ارگانیک به صفحاتی را که به آنها پیوند می دهند بررسی کردیم.

به طور خلاصه، یک همبستگی کوچک اما واضح بین رتبه بندی و بک لینک از صفحات با ترافیک جستجوی ارگانیک وجود دارد. با این حال، تعداد زیاد بک لینک‌ها از وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌دهنده) و مرجع در سطح صفحه مهم‌تر به نظر می‌رسد.

تعیین سطح در فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

از آنجایی که مردم بیشتر روی پیوندهای برجسته کلیک می کنند، برخی از پیوندها در صفحات وب احتمالاً نسبت به سایرین اعتبار بیشتری دارند.

بیل اسلاوسکی در تحلیل خود  از حق اختراع به روز شده «موج سوار معقول» گوگل در این مورد صحبت می کند:

“اگر پیوندی در قسمت محتوای اصلی یک صفحه باشد، از فونت و رنگی استفاده کند که ممکن است آن را متمایز کند، و از متنی استفاده کند که ممکن است احتمال کلیک کردن روی آن را ایجاد کند، می‌تواند مقدار زیادی از رتبه صفحه. از سوی دیگر، اگر ویژگی هایی را ترکیب کند که احتمال کلیک روی آن را کاهش می دهد، مانند قرار گرفتن در پاورقی یک صفحه، متنی همرنگ با بقیه متن در آن صفحه و همان نوع فونت، و از anchor text استفاده می کند که برای مردم جالب نیست، ممکن است رتبه زیادی از PageRank را منتقل نکند.”

این را هنگام پیگیری پیوندها در نظر بگیرید. اگر پیوند شما احتمالاً در پاورقی سایت یا همراه با پنجاه سایت دیگر در نوار کناری قرار می گیرد، پس انرژی خود را در فرصت های دیگر بگذارید.

بک لینک فالو در مقابل نوفالو

بک لینک های بدون فالو معمولاً بر رتبه بندی صفحه پیوند شده تأثیر نمی گذارند، اگرچه می توانند.

از آنجایی که ساخت لینک  مستلزم زمان و تلاش است، بهتر است لینک های دنبال شده را در اولویت قرار دهید. فقط اگر یک لینک nofollow  دریافت کردید، سر و صدا نکنید. ممکن است هنوز مقداری ارزش سئو داشته باشد.

انکر تکست

Anchor text به کلمات قابل کلیکی اطلاق می شود که یک بک لینک را تشکیل می دهند. گوگل می گوید که متن لنگر بر رتبه بندی در حق اختراع اصلی خود تأثیر می گذارد.

گوگل از تعدادی تکنیک از جمله رتبه صفحه، متن لنگر،  و اطلاعات مجاورت، برای بهبود کیفیت جستجو استفاده می کند. گفتنی است زمانی که ما رابطه بین متن لنگر و رتبه‌بندی را در 384614 صفحه مطالعه کردیم، همبستگی‌ها ضعیف بود.

بنابراین در حالی که متن لنگر اهمیت دارد، به اندازه چیزهای دیگر مهم نیست.

نکته: اگر در حال ایجاد بک لینک از طریق دسترسی به اینترنت هستید، معمولاً کنترل زیادی روی انکر تکست مورد استفاده در هنگام پیوند دادن به سایت خود نخواهید داشت. این چیز خوبی است. این به طبیعی نگه داشتن چیزها کمک می کند و همچنین نشانه این است که پیوندی که به دست آورده اید کیفیت خاصی دارد.

نحوه بررسی بک لینک ها در فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

دو راه برای بررسی بک لینک یک وب سایت یا صفحه وب وجود دارد. روش اول فقط برای سایت هایی کار می کند که متعلق به شماست. از دومی برای بررسی بک لینک ها به یک وب سایت یا صفحه وب دیگر استفاده کنید.

بررسی بک لینک ها در کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل  اطلاعاتی در مورد ترافیک جستجوی ارگانیک وب سایت و عملکرد کلی به شما می دهد. استفاده از آن رایگان است و فقط برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید و مالکیت وب سایت خود را تأیید کنید.

فرآیند سایت تبلیغات بک لینک
فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

در زیر این سه گزارش آمده است:

 • صفحات لینک شده برتر: صفحاتی که بیشترین لینک را در وب سایت شما دارند.
 • سایت های لینک دهنده برتر: سایت هایی که بیشترین بک لینک را به وب سایت شما دارند.
 • متن پیوند بالا: متداول ترین لنگرهایی که هنگام لینک دادن به وب سایت شما استفاده می شود.

اگر در «سرچ کنسول» تازه کار هستید، با گزارش صفحه‌های پیوند شده برتر شروع کنید.

سپس روی هر URL کلیک کنید تا وب‌سایت‌هایی را که به یک صفحه خاص پیوند دارند، ببینید.

سپس روی هر وب سایتی کلیک کنید تا ببینید کدام یک از صفحات آن به آن صفحه پیوند دارد.

بررسی بک لینک ها با استفاده از جستجوگر بک لینک شخص ثالث

برای بررسی بک لینک‌ها به وب‌سایتی که متعلق به شما نیست، از ابزاری مانند بک‌لینک رایگان Ahrefs استفاده کنید.

فقط یک دامنه یا URL را وارد کنید و روی «Check backlinks» کلیک کنید.

تعداد کل بک لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده (لینک های وب سایت های منحصر به فرد)، به اضافه 100 بک لینک برتر را خواهید دید.

برای هر بک لینک، چند جزئیات را مشاهده خواهید کرد، از جمله:

 • صفحه ارجاع : صفحه ای که به هدف پیوند می دهد.
 • رتبه دامنه (DR) : قدرت وب سایت پیوند دهنده.
 • رتبه بندی URL (UR) : قدرت صفحه وب پیوند دهنده.
 • ترافیک : کل ترافیک جستجوی ارگانیک ماهانه برآورد شده به صفحه پیوند.
 • انکر و بک لینک: امکر تکست و متن پیوند اطراف

نکته: جستجوگر بک لینک رایگان ما تنها یک بک لینک را در هر دامنه نشان می دهد.

برای مشاهده لیست کامل بک لینک ها برای هر صفحه یا وب سایت، از Ahrefs Site Explorer استفاده کنید .

چگونه لینک های پیوندی بیشتر بدست آوردید

سه راه برای به دست آوردن بک لینک های بیشتر وجود دارد:

 • آنها را ایجاد  کنید
 • آنها را به دست آورید
 • آنها را بسازید

کسب بک لینک

این زمانی است که افراد محتوای شما را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، رسانه های اجتماعی یا تبلیغات شفاهی کشف می کنند و انتخاب می کنند که به صفحه شما لینک دهند. به ترتیب کلمات، بک لینک های به دست آمده ارگانیک هستند.

شما می توانید شانس خود را برای به دست آوردن بک لینک های بیشتر با ایجاد محتوای واقعا مفیدی  که افراد باید بخواهند به آن لینک دهند، افزایش دهید.

ایجاد بک لینک

این زمانی است که شما به صورت دستی لینک هایی را از سایر وب سایت ها به سایت خود اضافه می کنید. به عنوان مثال می توان به ارسال به دایرکتوری های تجاری، گذاشتن نظرات وبلاگ و پاسخ دادن به موضوعات انجمن اشاره کرد.

ساخت بک لینک

این زمانی است که با سایر صاحبان سایت، ویرایشگران یا مدیران وب سایت تماس می گیرید و از آنها می خواهید به صفحه شما لینک دهند. برای انجام این کار، باید یک پیشنهاد ارزش واضح داشته باشید. اینجاست که تاکتیک های لینک سازی وارد می شوند.

در اینجا چند مورد آزمایش شده و آورده شده است:

 • وبلاگ نویسی مهمان : پیشنهاد نوشتن یک پست یکباره برای وب سایت دیگر
 • لینک سازی شکسته : پیوندهای مرده مربوطه را در سایت های دیگر پیدا کنید، سپس تماس بگیرید و لینک کار خود را به عنوان جایگزین پیشنهاد دهید. (برای این کار می توانید از جستجوگر پیوند شکسته ما استفاده کنید.)
 • تکنیک آسمان‌خراش : محتوای مرتبط را با لینک‌های زیاد پیدا کنید، چیزی بهتر بسازید، سپس از کسانی که به نسخه اصلی لینک می‌دهند بخواهید به شما لینک دهند.
 • نام‌های بدون پیوند: نام تجاری خود را بدون پیوند پیدا کنید، سپس از نویسنده بخواهید که ذکر را قابل کلیک کند.

افکار نهایی

بک لینک ها برای رتبه بندی در موتورهای جستجو مانند گوگل مهم هستند. گفته می شود، همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. ارتباط، قرارگیری و سایر ویژگی‌ها همگی به کیفیت و کاربرد پیوند کمک می‌کنند. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه دریافت لینک آسان تر باشد، ارزش آن کمتر خواهد بود.

فرآیند سایت تبلیغات بک لینک
فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

راهنمای ساده برای تبدیل نام تجاری (بدون پیوند) به لینک

اگر به شما بگویم که راه آسانی برای به دست آوردن صدها و احتمالاً هزاران بک لینک جدید وجود دارد شما از فرصت استفاده می کنید، درست است؟

نام‌های تجاری بدون پیوند، ذکر (نقل‌ها) آنلاین از برند شما یا هر چیزی که مستقیماً با نام تجاری شما مرتبط است، هستند که به سایت شما پیوند نمی‌دهند.

شما می دانید که نویسنده با تجارت شما آشنا است زیرا قبلاً از شما نام برده است. بنابراین شما بهانه ای عالی برای دستیابی به تماس و متقاعد کردن آنها برای تبدیل آن اشاره به پیوند دارید.

اما این سوال باقی می‌ماند: در وهله اول چگونه می‌توانید نام‌های نامرتبط نامرتبط را پیدا کنید؟

من شش راه ساده برای انجام این کار را در زیر به شما نشان خواهم داد. اما ابتدا اجازه دهید در مورد انواع مختلف نام تجاری صحبت کنیم.

انواع نام های تجاری (بدون پیوند) که باید دنبال کنید

بیایید بگوییم که شما اپل هستید. شما می‌توانید با جستجوی نام‌های بدون پیوند از کلمه «اپل» در مقالات مرتبط با فناوری شروع کنید. اما می‌توانید نام‌های نامرتبط از محصولات، خدمات، و شعارهای برند مانند:

 • iPad
 • آیفون
 • اپل واچ
 • هوم پاد
 • آیکلاد
 • Apple Music
 • پشتیبانی اپل
 • Think Differenk

به طور خلاصه، هر چیزی که به نام تجاری شما مربوط می شود و ممکن است (بدون پیوند) ذکر شود، یک بازی منصفانه است.

برای نشان دادن این که مردم واقعاً چنین چیزهایی را بدون پیوند زدن ذکر می کنند، به این مقاله  از WhatHifi.com نگاهی بیندازید:

حتی می‌توان نام‌های نامرتبط از نمایندگان شرکت را به پیوند تبدیل کرد (به عنوان مثال، شخصی که به جاشوا هاردویک  یا تیم  سولو اشاره می‌کند اما در این فرآیند به Ahrefs پیوند نمی‌دهد.)

بنابراین، قبل از اینکه به تاکتیک‌ها بپردازیم، توصیه می‌کنم فهرستی از محصولات، خدمات، و نمایندگان برند منحصربه‌فرد برای کسب‌وکار خود تهیه کنید. در اینجا چند مورد از ما آمده است:

 • Ahrefs
 • Content Explorer
 • Keywords Explorer / Keyword Explorer
 • Site Explorer
 • Tim Soulo
 • Joshua Hardwick / Josh Hardwick
 • Dmitry Gerasimenko
 • Sam Oh

همچنین شایان ذکر است که هنگام دنبال کردن نام های تجاری بدون پیوند، اولویت دادن به پیوندها از صفحات با کیفیت بالا مفید است.

این به این دلیل است که PageRank در سطح صفحه و نه در سطح دامنه محاسبه می شود. بنابراین حتی اگر قبلاً پیوندی از جای دیگری در دامنه داشته باشید، هنوز کاملاً  ارزش دارد که در یک صفحه معتبر (به عنوان مثال، UR بالا) در همان سایت به دنبال ذکر نام پیوند نشده باشید.

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها به سه چیز اصلی کمک می کنند:
1. رتبه بندی
موتورهای جستجو مانند گوگل بک لینک ها را به عنوان رای اعتماد می بینند. به طور کلی، هرچه آرای صفحات وب شما بیشتر باشد، احتمال بیشتری برای رتبه بندی آنها برای جستجوهای مربوطه وجود دارد.
از کجا بدانیم؟ ما عوامل رتبه‌بندی مبتنی بر پیوند را در چند مورد مطالعه کرده‌ایم  و همیشه یک چیز را پیدا کرده‌ایم: تعداد بک لینک‌ها از وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌کننده) به شدت با ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط است.
2. قابلیت کشف
موتورهای جستجو با مراجعه مجدد به صفحاتی که از قبل می‌دانند برای بررسی لینک‌های جدید، محتوای جدید را پیدا می‌کنند.
از آنجایی که موتورهای جستجو بیشتر از صفحات پرطرفدار بازدید می کنند، ممکن است در صورت دریافت بک لینک از صفحات محبوب، محتوای شما را سریعتر کشف کنند.
3. ترافیک ارجاعی
بک لینک ها برای راهنمایی افراد به منابع مفید وجود دارند. به همین دلیل قابل کلیک هستند. هنگامی که شخصی روی لینکی به وب سایت شما کلیک می کند، ترافیک ارجاع دریافت می کنید.

یک بک لینک خوب چیست؟

همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا برخی از ویژگی های متعددی که به کیفیت و کاربرد بک لینک کمک می کنند، آورده شده است.

چگونه لینک های پیوندی بیشتر بدست آوردید؟

سه راه برای به دست آوردن بک لینک های بیشتر وجود دارد:
آنها را ایجاد  کنید
آنها را به دست آورید
آنها را بسازید

8 دیدگاه برای “فرآیند سایت تبلیغات بک لینک

 1. امیرحسین امینی گفته:

  بک لینک ها هم واقعا استاندارد های سختگیرانه ای دارن که نمبدونستیم! واقعا با این اطلاعات خیلی سطح اطلاعاتیم درباره بک لینک ها و استاندارد های اون و کاربردش بالا رفت با تشکر از شما

 2. Amin DehghanNejad گفته:

  استفاده از لینک ها در الگوریتم موتورهای جستجو چیز جدیدی نیست. در واقع، بک لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی گوگل را تشکیل دادند . با تشکر

 3. سعید گفته:

  مهم ترین نکات در تبادل بک لینک ها این است که با سایت های معتبر انجام شود و عنوان مناسبی داشته باشد. اگه عنوان جذابی نداشته باشد کابر لازم نمیبیند که روی لینک شما کلیک کند!

 4. متاورس آینده من گفته:

  با عرض سلام
  من واقعا نمی دونستم تبلیغات بک لینک آنقدر مهم هستند خیلی ممنون بهترین سایت دنیا ست با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *