دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی

دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی

تبلیغات مجازی که به عنوان تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین نیز شناخته می شود، یک استراتژی بازاریابی است که از اینترنت به عنوان کانالی برای ارسال پیام های تبلیغاتی به مصرف کنندگان استفاده می کند. در این مقاله دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی را جمع آوری کرده ایم.

تبلیغات مجازی و دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی چیست؟

تبلیغات مجازی که به آن تبلیغات اینترنتی، تبلیغات آنلاین یا تبلیغات دیجیتال نیز می گویند، به تبلیغاتی اطلاق می شود که در وب سایت ها یا در ایمیل ها ظاهر می شوند. برخلاف تبلیغات آنالوگ، تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می دهد که یک جمعیت شناسی خاص مانند یک نسل خاص، جنسیت، منطقه جغرافیایی یا هدف گذاری پایه بر اساس داده های تاریخی مانند فعالیت های گذشته را هدف قرار دهید. تبلیغات آنلاین نیز تعاملی هستند، به این معنی که کاربر می تواند از طریق اقداماتی مانند کلیک کردن و بازدید از سایت شما به یک تبلیغ پاسخ دهد. دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی به شما در انتخاب درست نوع تبلیغات کمک می کند.

یکی دیگر از ویژگی های تبلیغات مجازی این است که می توانید به راحتی معیارها را ردیابی کنید و اثربخشی هر کمپین تبلیغاتی را تعیین کنید. با استفاده از این انبوه داده ها، می توانید هر بار نتایج را عمیقاً تجزیه و تحلیل کنید و زمینه های بالقوه برای بهبود را شناسایی کنید تا به طور مداوم تبلیغات خود را بهینه کنید.

دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی بر اساس رسانه

در حالی که تبلیغات آنلاین یک راه بسیار مقرون به صرفه برای جذب مشتریان به سایت شما است، اگر تازه شروع کرده اید، می توانید تحت فشار بیش از حد گزینه ها قرار بگیرید. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی بر اساس رسانه را از نحوه عملکرد آنها گرفته تا مزیت های منحصر به فردشان، تجزیه و تحلیل کنیم.

1. تبلیغات لیست محصولات

تبلیغات لیست محصولات (PLA) یا تبلیغات خرید، تبلیغاتی هستند که در موتور جستجو هنگام جستجوی یک محصول فیزیکی ظاهر می شوند. اینها تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) هستند، به این معنی که شما فقط باید برای تعداد کلیک هایی که روی تبلیغ دریافت کرده اید، و نه برای تعداد دفعات مشاهده آن هزینه پرداخت کنید.

هر فهرست به وضوح “آگهی” برچسب گذاری می شود که باعث می شود نرخ کلیک کمتر از نتایج جستجوی ارگانیک باشد. با این حال، اگر وب‌سایت شما هنوز جدید است و هنوز نتایجی را از سئو نمی‌بینید، تبلیغات فهرست‌بندی محصولات جایگزین بسیار خوبی برای جذب ترافیک فوری به سایت شما هستند.

تفاوت بین تبلیغات لیست محصولات و تبلیغات معمولی گوگل چیست؟

 ممکن است گیج کننده باشد زیرا دو نوع تبلیغات وجود دارد که می توانید با Google AdWords تنظیم کنید. اما اساساً تبلیغات معمولی گوگل می تواند توسط همه انواع کسب و کار استفاده شود.

دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی
دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی

مزایای تبلیغات لیست محصولات:

یک راه خوب برای افزایش سریع ترافیک وب شما است اگر سایت شما هنوز نسبتا جدید است و هنوز نتایجی از سئو نمی بینید.

معایب تبلیغات لیست محصولات:

فهرست‌ها به وضوح به عنوان «حمایت‌شده» برچسب‌گذاری می‌شوند که باعث می‌شود نرخ کلیک (CTR) کمتر از نتایج جستجوی ارگانیک باشد.

2.خلاقانه ترین دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی: تبلیغات بنری

تبلیغات بنری که به عنوان تبلیغات نمایشی نیز شناخته می‌شود، مدت‌هاست که وجود داشته است. این نوعی از تبلیغات است که در آن یک فضای از پیش تعیین شده در یک وب سایت برای درج آگهی خریداری می شود. هدف از تبلیغات نمایشی، قرار گرفتن در معرض بیشتر برند است و برای جذب مشتریان جدیدی که هنوز نام محصول را نشنیده اند، ایده آل است.

از تبلیغات بنری نیز می‌توان برای هدف‌گیری مجدد کمپین‌ها استفاده کرد، که در آن شما تبلیغات خود را طوری تنظیم می‌کنید که روی صفحه‌نمایش کاربرانی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند نمایش داده شود تا آنها را بازگردانید و آن ها را بیشتر به خرید تشویق کنید. همچنین می‌توانید بنرهای تبلیغاتی را به گونه‌ای تنظیم کنید که بر اساس جمعیت‌شناسی خاص، تقسیم‌بندی بر اساس جنسیت، سن یا منطقه، نمایش داده شوند و زمان نمایش این تبلیغات را انتخاب کنید.

تبلیغات بنری چگونه کار می کنند؟

تبلیغات بنری با استفاده از بنرهای جذاب بصری برای جذب مصرف کنندگان بالقوه کار می کنند. با کلیک بر روی آنها، آنها به وب سایت تبلیغ کننده یا صفحه فرود مورد نظر منتقل می شوند. تبلیغ‌کنندگان، تبلیغات بنری را در مناطق مرتبط و پربازدید یک وب‌سایت قرار می‌دهند تا افراد بیشتری متوجه تبلیغات شوند. بسته به اهداف بازاریابی، استفاده از این تبلیغات می تواند به آگاهی بیشتر از برند، افزایش فروش، تولید سرنخ و ثبت نام برای رویدادهای تبلیغاتی منجر شود.

تبلیغات بنری از فناوری مناقصه بلادرنگ معروف به مناقصه برنامه‌ریزی شده استفاده می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد در مدت زمانی که تبلیغات بنری بارگذاری می‌شود، برای فضای تبلیغاتی پیشنهاد دهند. تبلیغات برنامه‌ای از یادگیری ماشینی و نرم‌افزار الگوریتمی برای خرید و بهینه‌سازی کمپین‌های دیجیتال به صورت خودکار استفاده می‌کند. این جایگزین مذاکره انسانی می‌شود و کارایی و شفافیت بازاریابی را هم برای تبلیغ‌کنندگان و هم برای ناشران افزایش می‌دهد.

مزایای تبلیغات بنری:

 • بسیار قابل تنظیم از نظر شکل، اندازه، قرارگیری و نوع محتوا (متن ساده، تصویر، انیمیشن یا ویدیو)
 • از طریق شبکه نمایش گوگل، شما به راحتی به میلیون ها سایت از حساب تبلیغات گوگل خود دسترسی دارید

معایب تبلیغات بنری:

 • اینترنت با تبلیغات بنری بیش از حد اشباع شده است، بنابراین مردم تمایل دارند آنها را نادیده بگیرند و در نتیجه نرخ کلیک پایین (CTR) ایجاد می شود.
 • مسدودکننده‌های تبلیغات می‌توانند در وهله اول از دیدن تبلیغات شما توسط کاربران جلوگیری کنند

3. تبلیغات وابسته

تبلیغات وابسته، یا به طور کلی تر بازاریابی وابسته به زمانی اشاره دارد که یک وب سایت تبلیغات کسب و کار دیگری را در ازای دریافت کمیسیون برای هر سرنخ کسب شده که به فروش واقعی تبدیل می شود، تبلیغ می کند.

مزایای تبلیغات وابسته:

 • بازگشت سرمایه (ROI) بالاست، زیرا شرکت تبلیغاتی معمولاً فقط برای ترافیک تبلیغاتی که به فروش تبدیل می شود، پرداخت می کند
 • می توانید شرایط برنامه بازاریابی وابسته خود را تعیین کنید، مانند نحوه کار کمیسیون و میزان پرداختی که می خواهید بپردازید
 • می توانید وبلاگ یا سایت رسانه ای را انتخاب کنید که در جایگاه هدف شما محبوب است، برای دستیابی به یک مخاطب خاص عالی است

معایب تبلیغات وابسته:

 • کنترل کمتری بر برندسازی و جنبه‌های خلاقانه دارد، زیرا تا حد زیادی به شرکت وابسته واگذار می‌شود
 • برای راه اندازی یک برنامه وابسته به کار و برنامه ریزی زیادی نیاز است (مانند پیش نویس قراردادها با شرایط و ضوابط روشن)
دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی
دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی

4.مهم ترین دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی: تبلیغات بومی

تبلیغات بومی با ظاهر وب‌سایت‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند مطابقت دارند، در نتیجه مانند تبلیغات معمولی متمایز نمی‌شوند و در عوض به‌طور منسجم با بقیه طراحی صفحه وب جریان دارند. به عنوان مثال می‌توان به نتایج جستجوی حمایت‌شده در Google، که با بقیه نتایج مطابقت دارند و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مانند استوری اینستاگرام اشاره کرد. با این حال، باید توجه داشت که هنوز باید یک برچسب واضح وجود داشته باشد که به کاربر اطلاع دهد که این یک تبلیغ است.

ویژگی های تبلیغات بومی

اگر هنوز به این نوع تبلیغات نپیوسته اید، ممکن است بخواهید کمی بیشتر در مورد  ویژگی های این نوع خاص از  تبلیغات آنلاین بدانید.

تبلیغات محتوا با استفاده از محتوا به عنوان پشتیبانی، تبلیغات آنلاین را در صفحات وب ادغام می کند. به قالب و سبک تحریریه احترام می گذارد و اما این مهم است که باید صریحاً مشخص شود که محتوای تبلیغاتی است.

تبلیغات بومی در صورتی موفق خواهد بود که محتوا با کیفیت و مفید باشد. به این فکر کنید که چگونه برند خود را با یک داستان جالب و سرگرم کننده ادغام کنید.  اگر بتوانید چنین محتوایی ایجاد کنید، احتمال اینکه خوانندگان برند و محصول یا خدمات شما را به خاطر بسپارند، افزایش می یابد.

به منظور  افزایش تعامل، محتوایی (مقالات، ویدئوها، و غیره) را ارائه دهید که در آن نیازهای مشتری خود را شناسایی کنید و نشان دهید که چرا محصول/خدمت شما راه حل عالی است. اگر با فهرست کردن تمام مزایای محصول خود شروع کنید، مردم علاقه خود را از دست خواهند داد. در عوض، توجه آنها را با اطلاعات ارزشمندی که جالب و جذاب است جلب کنید که بخواهند آن را با شبکه خود به اشتراک بگذارند.

در نهایت، اهمیت بهینه سازی و تطبیق تبلیغات بومی با دستگاه ها و پلتفرم های مختلف را در نظر داشته باشید. شما می توانید از ویدئوها، تصاویر و سایر فرمت های پویا نهایت استفاده را ببرید تا کاربر بتواند به محتوای شما پاسخ دهد و با برند شما درگیر شود.

مزایای تبلیغات بومی:

 • در مقایسه با پنجره‌های بازشو یا بنرهای مزاحم، برای کاربران مزاحم نیست
 • ناشران رسانه می توانند از تبلیغات در سایت خود بدون از دست دادن طراحی یا تجربه کاربری، درآمد کسب کنند

معایب تبلیغات بومی:

 • شما باید سایت‌های رسانه‌ای را پیدا کنید که طراحی آنها با برند شما مطابقت داشته باشد و گزینه‌های شما را برای مکان‌های تبلیغاتی محدود کند

5. تبلیغات رسانه های اجتماعی

از Tiktok گرفته تا Reddit، پلتفرم های رسانه های اجتماعی شرایط عالی را برای تبلیغات ارائه می دهند. به عنوان مثال، با تبلیغات فیس بوک، می توانید مخاطبان خود را بر اساس سن، جنسیت، تحصیلات، عنوان شغل، مکان، علایق و حتی خریدهای گذشته انتخاب کنید و به شما این امکان را می دهد تا با پیامی متناسب با آنها به مشتریان ایده آل خود دسترسی پیدا کنید.

برای به حداکثر رساندن ROI خود از تبلیغات رسانه های اجتماعی، توصیه می کنم تست A/B را با کمپین های کوتاه در پلتفرم های مختلف انجام دهید تا ببینید مخاطبان شما بیشتر با کدام کانال ها ارتباط برقرار می کنند. سپس، منطقه را وارد کنید و روی کانال برنده تمرکز کنید.

مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

 • بسته به پلتفرم، اینها می توانند نسبتاً مقرون به صرفه باشند
 • به راحتی می توانید مخاطبان دقیقی را که می خواهید از سایت خود بازدید کنند، هدف قرار دهید
 • از طریق اشتراک گذاری و لایک، تبلیغات در رسانه های اجتماعی می تواند به طور طبیعی نیز گسترش یابد

معایب تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

 • کاربران می توانند بازخورد منفی بگذارند و در نتیجه به برداشت دیگر کاربران از برند شما آسیب وارد کنند
دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی
دسته بندی تبلیغات رایگان مجازی

6. تبلیغات ویدیویی

معمولاً وقتی به تبلیغات ویدیویی اشاره می‌کنیم، منظور محتوای ویدیویی است که در سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو مانند YouTube پخش می‌شود. تبلیغات YouTube معمولاً بر اساس هزینه به ازای هر بازدید پرداخت می شود. هر نما بسته به صنعت هدف و کلمات کلیدی شما بین 0.10 تا 0.30 دلار هزینه دارد. همچنین، اگر حداکثر بودجه را تعیین کنید، آنقدر هزینه از شما دریافت می‌شود و هرگز نمی‌توانید از آن عبور کنید.

متداول ترین نوع تبلیغات یوتیوب “تبلیغات TrueView In-Stream” نام دارد. اینها تبلیغات قابل رد شدن هستند که قبل از شروع ویدیوی اصلی پخش می شوند. تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی باید هزینه این تبلیغات را بپردازند که کاربر بیش از 30 ثانیه آن را تماشا کرده یا روی تبلیغ کلیک کرده و یک URL را باز کرده باشد.

نوع دیگری از تبلیغات In-Stream نیز وجود دارد که قابل رد شدن نیستند و قبل، وسط یا بعد از یک ویدیو 10 دقیقه یا بیشتر پخش می شوند. هزینه این تبلیغات بر اساس PPC پرداخت می شود، بنابراین شما می خواهید یک CTA فریبنده ارائه دهید تا بیشترین تعداد تبدیل ممکن را به دست آورید.

مزایای تبلیغات ویدیویی:

 • از آنجایی که شما عموماً بر اساس CPC پرداخت می‌کنید، تبلیغات درون جریانی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند (و حتی اگر تبلیغ شما نادیده گرفته شود، همچنان می‌توانید چند ثانیه در معرض دید برند قرار بگیرید!)
 • فرصت های زیادی برای خلاقیت و متمایز شدن از سایر تبلیغات با محتوای ویدیویی وجود دارد

معایب تبلیغات ویدیویی:

 • شما نمی توانید انتخاب کنید که تبلیغات شما در کنار کدام ویدیو پخش شود، و در گذشته، در مورد پخش تبلیغات در کنار سخنان نفرت انگیز و محتوای تروریستی بحث و جدل وجود داشته است.
 • اگر بتوان در عرض 5 ثانیه از تبلیغ ویدیویی رد شد، انتقال به موقع پیام شما چالش برانگیز است.

7. تبلیغات ایمیلی

دو روش متداول برای تبلیغات با ایمیل وجود دارد. یکی این است که تبلیغات بنری و پیوندها را در سربرگ یا پاورقی خبرنامه های ایمیل درج کنید و دیگری اینکه کاربران اولویت های خود را ثبت کنند و سپس ایمیل های تبلیغاتی را ارسال کنند که مطابق با این اولویت ها باشد.

انواع کمپین های بازاریابی ایمیلی

انواع کمپین های بازاریابی ایمیل عبارت اند از:

خبرنامه ها

خبرنامه ها برای هماهنگ نگه داشتن مشتریان شما با برند شما موثر هستند. آنها معمولاً حاوی مقدمه، توضیحات و پیوندهایی با تصاویری هستند که مشتریان را در مورد محصولات یا خدمات جدید، اخبار صنعت، اطلاعیه های مهم یا هر تغییری در کسب و کار شما که می خواهید منتقل کنید، مطلع می کند.

پیام های خوش آمد گویی

این ایمیل‌ها معمولاً پس از ثبت نام آنلاین برای مشتریان ارسال می‌شوند، اما برای تولید فروش، پیگیری سرنخ یا آگاهی از برند نیز استفاده می‌شوند. یک پیام خوشامدگویی معمولاً زمانی بهترین کارایی را دارد که با یک پیشنهاد ویژه برای ایجاد علاقه یا اقدام بیشتر مشتری ترکیب شود.

پیام های سالگرد یا تولد

این کمپین حفظ و وفاداری مشتری را افزایش می دهد. این نوع ایمیل نقاط عطف مهم برای برند یا مشتری را برجسته می کند و معمولاً با یک کد تبلیغاتی یا تخفیف ویژه همراه است که می توانند از آن استفاده کنند.

پیشنهادات زمان محدود

این کمپین ایمیلی برای هدف قرار دادن مشتریان در فروش استفاده می شود، به ویژه آنهایی که اقلام مشابهی را خریداری کرده اند یا کسانی که خرید خود را تکمیل نکرده اند. این ایمیل ها همچنین دارای کدهای تبلیغاتی یا تخفیف هایی هستند که در بازه زمانی مشخصی منقضی می شوند.

ایمیل های سبد خرید رها شده

باز هم، برای کسانی که در تجارت الکترونیکی فعالیت می کنند، ارسال یک ایمیل در مورد یک سبد خرید رها شده می تواند مشتریان را تشویق کند تا خریدهای خود را تکمیل کنند. این ایمیل‌ها می‌توانند پیام‌های خودکاری باشند که از مشتری می‌خواهند خرید خود را در یک بازه زمانی مشخص تکمیل کنند.

مزایای تبلیغات ایمیلی:

 • هیچ هزینه ای برای ارسال از طریق ایمیل ندارد
 • از آنجایی که ایمیل در دستگاه ذخیره می شود، تا زمانی که ایمیل باقی بماند، تبلیغ ناپدید نخواهد شد

معایب تبلیغات ایمیلی:

 • تبلیغات ایمیلی اغلب نرخ کلیک پایینی دارند، زیرا در وهله اول جذب مشتریان برای باز کردن یک پیام تبلیغاتی دشوار است، و حتی سخت تر است که آنها را وادار به کلیک کردن بر روی آگهی اگر به طور خاص با نیازهای آنها مرتبط نیست.

خلاصه 

و به عنوان آخرین توصیه، هنگام انتخاب یک رسانه تبلیغاتی، بهترین کار این است که مخاطب هدف و بودجه تبلیغاتی خود را مشخص کنید و تحقیق کنید که مخاطب شما احتمالاً در کدام کانال بیشتر فعال است و تصمیم خود را بر این اساس قرار دهید. هر کسب و کار و پایگاه مشتری کاملاً متفاوت خواهد بود، بنابراین شما واقعاً باید رسانه ای را پیدا کنید که برای شما و وضعیت فعلی شما بهترین کار را دارد.

مهم ترین ویژگی تبلیغات مجازی چیست؟

یکی دیگر از ویژگی های تبلیغات مجازی این است که می توانید به راحتی معیارها را ردیابی کنید و اثربخشی هر کمپین تبلیغاتی را تعیین کنید. با استفاده از این انبوه داده ها، می توانید هر بار نتایج را عمیقاً تجزیه و تحلیل کنید و زمینه های بالقوه برای بهبود را شناسایی کنید تا به طور مداوم تبلیغات خود را بهینه کنید.

چگونه می توان از تبلیغات بنری برای هدف گیری مجدد استفاده کرد؟

از تبلیغات بنری نیز می‌توان برای هدف‌گیری مجدد کمپین‌ها استفاده کرد، که در آن شما تبلیغات خود را طوری تنظیم می‌کنید که روی صفحه‌نمایش کاربرانی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند نمایش داده شود تا آنها را بازگردانید و آن ها را بیشتر به خرید تشویق کنید. همچنین می‌توانید بنرهای تبلیغاتی را به گونه‌ای تنظیم کنید که بر اساس جمعیت‌شناسی خاص، تقسیم‌بندی بر اساس جنسیت، سن یا منطقه، نمایش داده شوند و زمان نمایش این تبلیغات را انتخاب کنید.

متداول ترین تبلیغات یوتیوب چیست؟

متداول ترین نوع تبلیغات یوتیوب “تبلیغات TrueView In-Stream” نام دارد. اینها تبلیغات قابل رد شدن هستند که قبل از شروع ویدیوی اصلی پخش می شوند. تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی باید هزینه این تبلیغات را بپردازند که کاربر بیش از 30 ثانیه آن را تماشا کرده یا روی تبلیغ کلیک کرده و یک URL را باز کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *