تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

برای بقا و رشد، کسب و کار شما به مشتریان نیاز دارد. برای جذب مشتری، باید کسب و کار خود را تبلیغ کنید. در گذشته، این موضوع تصمیم گیری بین یک بروشور، یک کارت پستال یا یک آگهی در روزنامه محلی بود، اما در دنیای دیجیتال امروزی، امکانات بی پایان هستند و باید تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن را برای تبلیغ خود در نظر گرفت.

روش های تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

اگر در تلاش برای کشف تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن و بهترین راه‌ها برای ارتقای کسب‌وکار خود هستید؛ در مکان مناسب هستید. در این مقاله، من قصد دارم چند روش موثر برای تبلیغ کسب و کار را پوشش دهم، خواه بودجه ای نداشته باشید یا بودجه محدودی داشته باشید.

اگر می‌خواهید از  رقبای خود جدا باشید و به مشتریان خود نزدیک شوید، تبلیغ کسب‌وکارتان ضروری است، بنابراین بیایید با محبوب‌ترین کانال یعنی گوگل شروع کنیم.

چگونه کسب و کار خود را در گوگل تبلیغ کنیم

با تصاحب بیش از 90 درصد از سهم بازار، یکی از بهترین راه‌ها برای قرار گرفتن در مقابل مشتریانی است که فعالانه به دنبال راه‌حل هستند. در اینجا بهترین راه ها برای استفاده از گوگل برای نشان دادن نام شما وجود دارد:

1. نمایه کسب و کار گوگل خود را ایجاد و تأیید کنید

نمایه کسب و کار گوگل شما (اصطلاح گول برای فهرست گوگل شما) چیزی است که به کسب و کار شما اجازه می دهد در نتایج Google Maps، بخش محلی نتایج جستجوی گوگل و همچنین زمانی که شخصی نام کسب و کار شما را تایپ می کند، نشان داده شود. همانطور که گوگل در ارائه نتایج خود به مکان جستجوگر بهتر و بهتر می شود، این فهرست رایگان باید در اولویت قرار گیرد.

کلید استفاده از نمایه کسب‌وکار برای تبلیغ کسب‌وکارتان این است که مالکیت فهرست خود را از طریق حساب رایگان Google Business خود تأیید کنید. پس از مالکیت، می‌توانید فهرست خود را برای نمایش بالاتر در نتایج جستجو و جستجوهای مرتبط‌تر بهینه کنید.

تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن
تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

2. یک وب سایت دریافت کنید

بدون توجه به اینکه کسب و کار یا مشتریان شما چقدر قدیمی هستند، یک وب سایت یک وثیقه ضروری بازاریابی است. وب سایت شما گزینه ای برای مشتریان فعلی و بالقوه است. حتی اگر شما را در رسانه‌های اجتماعی یا گوگل پیدا کنند، می‌خواهند به وب‌سایت شما بروند و مانند فهرست گوگل شما، به تبلیغ کسب و کار شما در تمام ساعات شبانه روز کمک می‌کند.

یک وب سایت تجاری خوب نه تنها به خودی خود به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عمل می کند و داستان کسب و کار شما و آنچه ارائه می دهید را بیان می کند، اطلاعات تماس را ارائه می دهد و شخصیت و ویژگی های متمایز برند شما را منعکس می کند؛ بلکه برای اندازه گیری و بهبود نیز ضروری است.

وب سایت یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار شماست.

به عنوان مثال، هنگام اجرای تبلیغات، به صفحات فرود نیاز دارید که در وب سایت شما فعال هستند. هنگامی که اطلاعات مفیدی را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید، باید به خانه خود در وب سایت شما پیوند داده شود. با وجود تمام کانال های بازاریابی شما در وب سایت شما، می توانید از تجزیه و تحلیل استفاده کنید تا ببینید کدام استراتژی ها بهترین عملکرد را دارند و بینش ارزشمندی در مورد مخاطبان خود به دست آورید.

اگرچه راه‌حل‌های کاملاً رایگانی برای ایجاد یک وب‌سایت برای کسب‌وکارتان وجود دارد، اما اگر در مورد تبلیغ کسب‌وکارتان جدی هستید، تقریباً به ناچار باید به نوعی از یک وب‌سایت پولی استفاده کنید. داشتن نام دامنه مخصوص به خود، ظاهر و احساس حرفه ای، و توانایی مقیاس بندی و افزودن ویژگی ها در صورت نیاز، همگی برای رشد ضروری هستند.

3.  بهینه سازی موتورهای جستجو را پیاده سازی کنید

این یکی دیگر از روش های تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن است. سئو مجموعه ای از اقدامات است که کسب و کار شما را با الگوریتم رتبه بندی گوگل هماهنگ می کند. اما از آنجایی که این الگوریتم برای استفاده از یادگیری ماشین و رفتار کاربر برای تولید دقیق‌ترین و با کیفیت‌ترین نتایج برای جستجوگران تکامل یافته است، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو در واقع فقط برای جستجوگران بهینه‌سازی می‌شود، به‌ویژه آنهایی که در جستجوی آنچه شما باید ارائه دهید.

سئو فقط یک تاکتیک نیست، بلکه بسیاری از تاکتیک‌هایی است که در کنار هم برای بهبود رتبه شما کار می‌کنند. همچنین، از آنجایی که گوگل نتایج فوق‌العاده‌ای مبتنی بر موقعیت مکانی دارد، شما به اندازه خرده‌فروشان بزرگ شانس حضور در صفحه اول گوگل را دارید بدون اینکه یک سکه هزینه کنید! (البته به غیر از هزینه های دریافت وب سایت).

کسب و کارهای کوچکی که در SERP ظاهر می شوند بهترین راه برای تبلیغ کسب و کار شما است.

تاکتیک های سئو برای ارتقای کسب و کار شما عبارتند از:

 • افزودن کلمات کلیدی مرتبط (مبتنی بر صنعت و مکان) به مکان های خاص در وب سایت شما.
 • تولید محتوای اصلی و با کیفیت به طور منظم، با تصاویر برچسب گذاری شده.
 • حفظ سرعت بارگذاری بالای صفحه و امنیت.

زمانی که کسب و کار شما در نتایج رتبه بالایی دارد، گوگل اساساً کسب و کار شما را برای افرادی که در جستجوی چیزهایی هستند که شما باید ارائه دهید تبلیغ می کند.

4. یک وبلاگ تجاری ایجاد کنید

ما فقط در روش های تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن قبلی به این موضوع اشاره کردیم، اما محتوا آنقدر محرک مهم سئو است که واقعاً شایسته دسته بندی خاص خود به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی است. یک وبلاگ تجاری پرسود، وبلاگی است که محتوای آموزشی را با صدای برند شما، پیرامون سؤالات و عباراتی که مشتریان ایده‌آل شما در گوگل جستجو می‌کنند، تولید می‌کند.

این سوالات و اصطلاحات کلمات کلیدی نامیده می شوند و هرچه محتوای بیشتری با هدف قرار دادن این کلمات کلیدی تولید کنید، فرصت های بیشتری برای نمایش کسب و کار خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو ایجاد می کنید. پست های وبلاگ عالی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • روش ها و پست های آموزشی
 • لیست استراتژی ها و منابع
 • پرسش و پاسخ یا نوشتن مصاحبه با یک متخصص صنعت
 • پست های رهبری فکری
 • پست های نمونه/ الگو
 • پست های مهمان
 • توصیفات مشتری یا مطالعات موردی
 • پست های فصلی
تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن
تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

5. محتوای خود را به اشتراک بگذارید

وبلاگی که تخصص، قابلیت دسترسی و تمایل واقعی شما برای کمک به مخاطبان را نشان می دهد، ابزار تبلیغاتی عالی برای یک تجارت است. بنابراین فقط پست ها را منتشر نکنید بلکه آنها را تبلیغ کنید! در رسانه های اجتماعی، از طریق خبرنامه های ایمیل، یا حتی آنها را به راهنمای دانلود تبدیل کنید تا به شما در جمع آوری سرنخ ها کمک کند. بهتر از این، اگر محتوایی را با در نظر گرفتن قابلیت اشتراک‌گذاری تولید می‌کنید، پست‌های وبلاگ شما احتمالاً مورد توجه سایر وب‌سایت‌های معتبر قرار می‌گیرند که در سایت یا فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود به سایت شما اشاره می‌کنند و به آن پیوند می‌دهند و کسب‌وکار شما را برای شما تبلیغ می‌کنند.

فقط به یاد داشته باشید که هرچه ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید، اطمینان از بارگیری سریع محتوای شما مهم تر است. برای وب سایت های بزرگ و/یا در حال رشد، یک CDN می تواند اطمینان حاصل کند که محتوای شما به سرعت ارائه می شود.

6. تبلیغات گوگل را اجرا کنید

در حالی که سئو یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی است، اما یک استراتژی بلند مدت است که ممکن است هفته ها و حتی ماه ها طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید. برای قرار گرفتن در معرض فوری بیشتر و در صورت داشتن بودجه، Google Ads راهی برای تبلیغات فوری است. تبلیغات Google Ads در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو، بالاتر از فهرست‌های ارگانیک و محلی نشان داده می‌شوند و در بین موتورهای جستجوی موجود، گوگل نه تنها به این دلیل که بیشترین سهم از ترافیک موتورهای جستجو را کنترل می‌کند، بلکه به دلیل سطح بالای انعطاف‌پذیری، ویژگی‌های ساخت آگهی و معیارهای دقیق عملکرد، محبوب‌ترین است.

اگرچه استفاده از این روش تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن و تسلط بر تبلیغات گوگل مدت زمان و همچنین آزمون و خطای فراوانی را می طلبد، اما یک کمپین بهینه شده ارزش سرمایه گذاری را دارد. تبلیغات در گوگل را می توان از طریق تبلیغات متنی در شبکه جستجو یا تبلیغات بنری مارک در شبکه نمایش انجام داد.

چگونه با استفاده از دایرکتوری های آنلاین کسب و کار خود را تبلیغ کنیم

مصرف کنندگان به طور معمول از دایرکتوری های آنلاین بازدید می کنند تا کسب و کارهایی را که متناسب با نیازهای خاص آنها هستند جستجو و بررسی کنند. این سایت‌ها معمولاً وب‌سایت‌های پربازدید و طولانی مدت با اعتبار دامنه بالا هستند، بنابراین غیرمعمول نیست که صفحه نمایه یا نام تجاری شما از طریق یکی از این دامنه‌ها در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. ایجاد فهرست‌های آنلاین زمان زیادی طول نمی‌کشد و می‌توانند به افزایش حضور آنلاین شما کمک کنند و کسب‌وکار شما را به مشتریانی با هدف بالا تبلیغ کنند.

7. فهرستی را در دایرکتوری های اصلی ایجاد کنید

سایت های دایرکتوری کوچکتر داده ها را از سایت های بزرگتر بیرون می کشند، به این معنی که با ایجاد لیست در سایت های اصلی، احتمالاً به طور خودکار در دایرکتوری های کوچکتر نشان داده می شوید.

8. لیست های خود را بهینه کنید

ایجاد یک لیست یک چیز است، اما بهینه سازی آن چیز دیگری است. با پر کردن تمام فیلدها در نمایه‌های خود، افزودن عکس‌ها و جمع‌آوری نظرات، می‌توانید جذابیت کسب‌ و کار خود را بهبود بخشید و در جستجوها بالاتر از رقبا قرار بگیرید. همچنین مهم است که مطمئن شوید اطلاعات شما در تمام لیست های شما با اطلاعات وب سایت شما مطابقت دارد. در نهایت، فهرست خود را زیر نظر داشته باشید و هرگونه نادرستی را برطرف کنید، که ممکن است در صورت تکمیل خودکار فهرست ها اتفاق بیفتد.

9. نظرات مشتریان آنلاین را دریافت کنید

ما فقط به جمع آوری نظرات اشاره کردیم، اما از آنجا که نظرات برای مشاغل کوچک و محلی بسیار مهم است، آنها سزاوار بخش خود هستند.

تبلیغات شفاهی شاید قوی ترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار شما به افراد مناسب است. توصیفات در وب سایت شما عالی هستند، اما بررسی ها در سیستم عامل های رسمی مانند Google، Facebook و Yelp حتی بهتر است.

این وب‌سایت‌ها می‌توانند قرار گرفتن در معرض دید شما را افزایش دهند، و از آنجایی که اقداماتی برای جلوگیری از بررسی‌های جعلی یا هرزنامه دارند، مردم بیش از هر جای دیگری به نظرات اینجا اعتماد دارند. به علاوه، بررسی ها یک عامل رتبه بندی اصلی برای نتایج جستجوی محلی هستند.

10. نظارت و پاسخ به بررسی

بسیاری از دایرکتوری‌های آنلاین به هر کسی اجازه می‌دهند فهرستی را اضافه کنند، بنابراین حتی اگر کسب‌وکار خود را فهرست نکرده‌اید، ممکن است همچنان در آنجا باشد و نظرات را جمع‌آوری کند. مطمئن شوید که تا جایی که ممکن است لیست های خود را ادعا کنید و مرتباً این سایت ها را زیر نظر داشته باشید. به این ترتیب می توانید به نظرات پاسخ دهید که راه عالی دیگری برای تبلیغ کسب و کار شما است. نه تنها می‌توانید بررسی‌های منفی را حل کنید (و حتی معکوس کنید)، بلکه روشی که به نظرات (مثبت و منفی) پاسخ می‌دهید، می‌تواند ارزش‌های برند شما را آشکار کند و به مشتریان بالقوه ایده‌ای درباره نحوه تجارت با شما بدهد.

بهترین روش تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن: چگونه کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم

رسانه های اجتماعی یکی دیگر از راه های رایگان برای اطلاع رسانی درباره کسب و کار کوچک شماست. محبوب‌ترین حساب‌های تجاری فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر هستند، اما از سایت‌های دیگری مانند Pinterest یا Reddit استفاده کنید که ممکن است مختص جایگاه شما باشد.

تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن
تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن

11. فیسبوک را در اولویت قرار دهید

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی آنلاین است و می تواند راهی عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و دستیابی به مشتریان جدید باشد. تبلیغ کسب و کار شما در فیس بوک بسته به صنعت شما می تواند بسیار متفاوت باشد، اما در اینجا برخی از اصول اولیه وجود دارد:

 • یک صفحه تجاری فیس بوک با اطلاعات تماس خود و یک CTA ایجاد کنید.
 • از رویدادهای فیسبوک برای تبلیغ و به حداکثر رساندن حضور در رویدادهای خود استفاده کنید.
 • جلسات زنده فیس بوک، آموزش ها یا نگاه های پنهانی پشت صحنه را اجرا کنید.

تبلیغات فیس بوک به شما امکان می دهد تا به مخاطبان بسیار خاصی دسترسی پیدا کنید، زیرا می توانید بر اساس اطلاعات نمایه کاربر مانند وضعیت تأهل، شغل، علایق و موارد دیگر هدف قرار دهید.

12. اتصال و مشارکت در لینکدین

لینکدین به چیزی بیش از مکانی برای ارسال رزومه آنلاین شما تبدیل شده است. همچنین مکانی برای پیوستن به بحث‌های گروهی، ارتباط با مشتریان بالقوه، ایجاد مشارکت‌های جدید یا صرفاً برای انجام شبکه‌های عمومی آنلاین است. مشتریان بالقوه می توانند قبل از انجام کار با شما، شما یا شرکت شما را بررسی کنند تا از تعداد کارمند شما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوابق پرسنل شرکت مطلع شوند.

همچنین می‌توانید با ارائه دیدگاه‌هایی در بحث‌های گروهی و/یا ارائه پیوندهایی به محتوای مرتبط در وب‌سایت خود، کسب‌وکار خود را به طور غیرمستقیم در لینکدین تبلیغ کنید. فقط مطمئن شوید که همیشه محتوای خود را تبلیغ نمی کنید.

13. ویدیوها را در یوتیوب آپلود کنید

بازاریابی ویدیویی یک روش عالی تبلیغات رایگان کسب و کار مدرن است و YouTube به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید! تبلیغ کسب و کار شما از طریق YouTube روشی موثر برای کمک به مشتریان یا مشتریان بالقوه برای ارتباط با کسب و کار شما است. گردآوری یک ویدیوی مروری سریع از کسب و کار خود و سپس آپلود آن در YouTube ابزار فروش خوبی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را در صفحه اصلی وب سایت خود پست کنید یا در ایمیل ها برای مشتریان احتمالی پخش کنید.

همچنین می‌توانید فیلم‌های آموزشی، آموزش‌ها یا نکاتی را در کانال YouTube خود پست کنید تا توسط افرادی که به دنبال آنچه کسب و کار شما ارائه می‌دهد هستند، کشف شوند. گزینه های مقرون به صرفه زیادی برای ساخت فیلم وجود دارد.

14. در یوتیوب تبلیغ کنید

مانند سایر استراتژی‌های پولی ذکر شده در این پست، تبلیغات YouTube می‌تواند سرمایه‌گذاری باشد که اگر به درستی انجام شود نتیجه می‌دهد. می‌توانید با ایجاد تبلیغات ویدیویی که قبل از ویدیوها در دسته‌های مرتبط پخش می‌شوند، یا از طریق تبلیغات متنی که در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند، در YouTube تبلیغ کنید.

15. مخاطبان خود را در اینستاگرام جذب کنید

علیرغم اینکه اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که اخیراً راه‌اندازی شده است، اما اینستاگرام سومین پلتفرم پرطرفدار است. با فرمت‌های پست متنوع آن (تصاویر دائمی، داستان‌های کوتاه مدت، سریال‌های IGTV ، جلسات زنده، نکات برجسته داستان و موارد دیگر)، راه‌های مختلفی برای استفاده از اینستاگرام برای جذب مخاطبان و تبلیغ کسب‌وکارتان وجود دارد. شما می توانید:

 • فروش و معاملات خود را با هشتگ ارتقا دهید تا دسترسی خود را افزایش دهید.
 • مسابقاتی را با محصول/خدمت رایگان یا با تخفیف اجرا کنید تا سر و صدای مثبت ایجاد کنید (و فهرستی از سرنخ ها را برای دستیابی به آنها بدست آورید).
 • توصیه ها و آموزش هایی را ارائه دهید تا به عنوان یک منبع قابل استفاده برجسته شوید.

16. در توییتر به اشتراک بگذارید

توییتر یکی دیگر از کانال‌های رایگانی است که می‌توان از آن برای تبلیغ کسب‌وکارتان به‌صورت آنلاین استفاده کرد در صورتی که اغلب مخاطبان شما را افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله تشکیل دهند. معمولاً برای ایجاد مخاطب نیاز به فعالیت بیشتری دارد، اما اگر به طور مداوم فعال باشید، می‌توانید بر پلتفرم تسلط داشته باشید و مزایای آن را تجربه کنید.

تاکتیک های سئو چیست؟

افزودن کلمات کلیدی مرتبط (مبتنی بر صنعت و مکان) به مکان های خاص در وب سایت شما.
تولید محتوای اصلی و با کیفیت به طور منظم، با تصاویر برچسب گذاری شده.
حفظ سرعت بارگذاری بالای صفحه و امنیت.

وبلاگ تجاری چیست؟

یک وبلاگ تجاری پرسود، وبلاگی است که محتوای آموزشی را با صدای برند شما، پیرامون سؤالات و عباراتی که مشتریان ایده‌آل شما در گوگل جستجو می‌کنند، تولید می‌کند.

اصول اولیه تبلیغات در فیس بوک چیست؟

یک صفحه تجاری فیس بوک با اطلاعات تماس خود و یک CTA ایجاد کنید.
از رویدادهای فیسبوک برای تبلیغ و به حداکثر رساندن حضور در رویدادهای خود استفاده کنید.
جلسات زنده فیس بوک، آموزش ها یا نگاه های پنهانی پشت صحنه را اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *